14 Ekim 2007 Pazar

Yazmak mı Yaşamak mı

Kırk katır mı kırk satır mı ? Bu da soru mu demeyin.Yalnızsanız, mutsuzsanız yazmak daha kolay...Eeeee bir yerden dengeleyecek.Tercih sizin.Yok sevdiklerim, düzenim, işim gücüm,sorumluluklarım derseniz işiniz zor,ama olanaksız değil.

Başlamak yarı yarıya başarmak demekmiş.Evet başlamalı, bir yerden başlamalı......Hele yazmak bir tutkuysa, gizli gizli sizi kemiriyorsa yazmayıp da ne halt edeceksiniz.Parmaklarınız uyuşur,beyniniz uğuldar ,iç sesiniz sürekli yaz...yaz diye fısıldar.Dur dersiniz, biraz daha dur. Sırası değil,susssssss sus , ama olanaksız" Susturamazsın beni!" çığlıkları başlamıştır bir kere.Vakit tamamdır."Haydi Abbas, vakit tamam kur çilingir sofrasını." Şimdi yemeği pişirme zamanı.İyi ama ya beğenilmezse ya okuyan olmazsa ...Korkulardan korku beğen.E... ne yapalım korkunun ecele faydası yokmuş. Hem bir kişi bile okusa değmez mi?Değer tabi ki....Her şey birle başlamıyor mu zaten.Birken biz olmadık mı? Atatürk birken bizleri oldurmadı mı.

Başlamalı, bir yerden başlamalı. Yazmak mı yaşamak mı? Neden ikisi birden olmasın....Her şeye karşın yazanlara okuyanlara selam olsun...

0 yorum: