21 Şubat 2008 Perşembe

MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR

Neler olmuyor ki demek belki de daha doğru bir başlık olacaktı.
Artık finale yaklaştıkları gibi ham bir hayale kapıldıkları anlaşılıyor. Önce Milli Eğitimi hallaç pamuğu gibi dağıttılar. Tüm kadroları kendi adamlarıyla doldurdular. Yetmedi... O ön elemeydi! Şimdi finale kalanların elenmesine sıra gelmişti.
Talim Terbiye Kurulu Başkanı Sayın İrfan Erdoğan'ın istifa ettirilmesinin başka nasıl bir açıklaması yapılabilir ki... Onu bu göreve kim getirdi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik... Ondan önceki iki başkanı da o göreve getirmiş, yine kendisi görevden almıştı. Bakanımıza Talim TERBİYE dayanmıyor. Sağolsun bu arada belirtmek zorundayım, tüm dini bayramlarımızda ve öğretmenler günlerinde , bu kadar işinin arasında hiç aksatmadan bana da mesaj gönderiyor diğer öğretmenlere olduğu gibi. Gerçi nezaketsizlik edip hiç birini yanıtlayamadım. Malum bizim bütçeler sınırlı. Bir de bu şekildeki mesajlar beni sevindirmiyor. Ancak tanıdığım, beni tanıyan, beni ben olduğum için seven, arayan dostlarınkilerden etkileniyorum. Hem Bakanımız benden iyi bilir, okullarımızın, öğrencilerimizin pek çok sıkıntısı var. Diyorum ki hiç olmazsa şu mesaj için ödediği telefon paralarını okullarımıza harcasa... Daha yararlı olmaz mı? Mesaj gönderdi diye ona oy vermeyeceğim. Oy verenler de mesaj olsa da olmasa da ona oy verecektir zaten. Biraz tasarruf etsek diyorum.
İstifa nedense bu dönemde daha sık duyulmaya başladı. Gerçi yakınmalar hep istifa ettikten sonra başlıyor ama o da bir şeydir.
Her alanda sesler yükselmeye , şikayetler duyulmaya başladı. "Değiştim, Geliştim!" sözlerine kananlar birbir uyanmaya başladı. Artık bakıyorlar ki "Aynı tas aynı hamam..." Değişen de yok, gelişen ise hiç yok. O bir rüzgarmış, gelip geçmiş.
Gelip geçmiş ama pek çok şeyi de delip geçmiş... Çok çalışmamız gerekecek çoook... Öğretmen hep bizi kaldırıyor tahtaya... Yakında yine değişirlerse şaşmamak gerekiyor. Biz utanıyoruz, onların yüzü bile kızarmıyor...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Eğitmende olduğunu unutmayan tüm Öğretmenleri gösterdikleri azimden dolayı kutlarım.Yarınların iyi veye kötü olması onların eseri olacak. Şikayet etmesinler! Saygılar sunarım.

Adsız dedi ki...

Her şeyi öğretmenlerden bekleyemeyiz artık. Eskiden öyleydi, çocuk öğretmeninden öğreniyor; ondan etkileniyordu. Şimdi TV , BİLGİSAYAR da var. Çocuklarımızla gerçek anlamda hepimiz ilgilenmeliyiz ve onlara iyi örnekler sunmalıyız.