14 Mart 2008 Cuma

ARI BEYİ AÇIKLADI

Bugün çok özel bir gün. Çok önemli gelişmeler yaşanıyor ülkemizde.
En önemlisi, sosyal güvenlikle ilgili yapılan uyarı eylemi derken o bile ikinci sıraya düştü.

Yargıtay AKP 'nin kapatılmasıyla ilgili dava açtı, haberi gündeme bomba gibi düştü. Bu çok konuşulacak, çok tartışılacak ama şimdi değil...
Yargı aşamasında. Bekleyip göreceğiz.

Ben fena halde Arı Beyi'ne taktım. Hani şu uyuşturucu sorununu çözmek amacıyla arıları eğiten İstanbul Milli Eğitim Müdürüne...
Televizyonda kendisini de gördüm , açıklamasını da dinledim.
Müdür Bey meğer bunu kendisi tek başına düşünüp bulmuş. Milli Eğitim Bakanlığı böyle bir emir vermemiş.

Şimdi şeytanım beni dürtüyor. Gerçi arılar konusunda pek bilgim yok. Acaba müdürümüz bu arıları nereden, nasıl bulmuş ? Arıcılık yapanlar arıları bir yerlerden mi satın alıyorlar; yoksa arılar kendileri mi geliyor ? Bu konuda gerçekten yardıma gereksinimim var. Diğer araç gereçler doğal olarak satın alınmıştır. Eğitim amaçlı alındıklarına göre bunların parası müdürümüzün maaşından alınmamıştır herhalde. Bu iş için Milli Eğitimde kaynak ayrıldığını da sanmıyorum.

Ayrıca bu arılara eğitim amaçlı verilen uyuşturucuların nereden, nasıl , kaç paraya alındıklarını da doğrusu çok merak ediyorum. Uyuşturucu bulmak bu kadar kolay mı ?

Son bir şey... Bunlar arı olduğuna göre bal da yapıyorlardır... Gerçi bal tutan parmağını yalar da, o kadar bal da yalanmaz, çarpar adamı değil mi? Bu ballar ne yapılıyor ? Uyuşturucu kullanan arıların balı sağlığa yararlı mı değil mi ? Bu konuda da uzman olanların bilgisine ihtiyacımız var.

Açıklamasını dinledim müdürümüzün dedim ya. Ancak eşek arılarıyla ilgili bir araştırma yapıp yapmadığı konusuna değinmedi. Haksız da sayılmaz. O , çocukların eğitiminden sorumlu müdür. Arıları uyuşturucuyla eğitip okul bahçelerine gönderecek... Kim ki uyuşturucu kullanıyor, arılar onun üzerine konacak. Polis köpekleri gibi ... Köpekler havlayarak uyuşturucunun yerini gösteriyor. Arılar konarak uyuşturucu kullanan öğrenciyi yakalıyor. Böylece okullarımız uyuşturucu belasından kurtarılıyor. Milli Eğitim müdürümüz kendi sorumluluk alanıyla ilgili görevini tamamlıyor...

Kocaman kocaman adamların yakalanması Emniyet Müdürümüzün sorunu. Hem onlar içici değil; satıcı... Ticaret yapıyorlar, para kazanıyorlar; para kazandırıyorlar. Gerektiği zaman onlar için de eşek arılarından yararlanılır.

Çocuklarımızı koruyalım, koruyalım da eşeklik yapmayalım. Onlar bizim geleceğimiz. Eğitim psikolojisi diye de bir şey var. Müdürümüz ders notlarını bir kez daha gözden geçirirse iyi olacak !

Şimdi bütün bu gelişmeleri duyan öğrencileri gözümün önüne getiriyorum. Kendimi onların yerine koymaya çalışıyorum. Ve titrediğimi hissediyorum. Ya çocuklar ne hissediyor ? Söyler misiniz lütfen ?

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Hayvan hakları sadece kedi ve köpekleremi var.Ehliyetsiz kişiler direksiyona geçmesin.Kazalar olmasın.

aysema dedi ki...

Teşekkürler yorumunuz için. Adamına göre iş bulmak yerine işe uygun adamı yönetime getirdiğimiz gün sorunlarımız çözülecektir.
Güzel günlere ulaşmak dileğiyle...