17 Mart 2008 Pazartesi

KADINLARIMIZ
" Kadınlarımız, eğer ulusun gerçek anası olmak istiyorlarsa , erkeklerimizden daha aydın olmaya çalışmalıdırlar. Şuna inanmak gerekir ki , dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Bizim toplumumuzun başarısız olmasının nedeni , kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten doğmaktadır. Yaşamak demek , etkinlik demektir. Bunun için bir toplumun bir öğesi etkinlikte bulunurken , diğer öğesi eylemsizlik içinde olursa o toplum felçtir."" Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz devrimlerin amacı Türkiye Cumhuriyeti halkını tam anlamıyla çağdaş ve tam anlam ve biçimiyle uygar bir sosyal toplum durumuna getirmektir. Devrimlerimizin temel amacı budur. Efendiler ve Ey Ulus , İYİ BİLİNİZ Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ ŞEYHLER, DERVİŞLER, MÜRİDLER ÜLKESİ OLAMAZ. EN DOĞRU, EN GERÇEK YOL GÖSTERİCİ BİLİMDİR.Ve 2008 Yılında Türkiye'nin kadınlarının görüntüsü bu olmamalıdır.


Ve bir tarikat toplantısına kadınlarımız bilinçsizce götürülmemelidir. Kadınlarımız kul olmaktan kurtulup özgür kişiler olmadıkça aydınlıklar uzak görünüyor... Yüzyıllarca eğitimsiz bırakılmış kadınlarımızı gerçek anlamda eğitmekle başlamalıyız işe...

Kadınlar ve erkekler neden ayrı ayrı salonlarda oturtuluyor ? Kim kime güvenmiyor ? Acaba o toplantıya gidenlerin kaçı Said-i Nursi'yi ve düşüncelerini biliyor. Emin olun çoğu bilmiyor. "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi " olduğunu sanıyor. Kaçı bir kez olsun Atatürk İlke ve Devrimlerini okumuş ? Sadece kulaktan dolma bilgilerle beyni yıkanmış çoğu. Şimdilik kadınlara ihtiyaçları var. İşleri bitince kaçıncı kadınları olacak acaba?

Neden yan yana can cana değil ? Karşımızdakine sadece kadın ve erkek diye mi bakıyoruz? Yoksa onları insan olarak mı görüyoruz ? Sanırım sorun burada düğümleniyor. Biz karşımızdakine insan olarak baktığımız, bakabildiğimiz gün sorunlarımızı çözmeye başlayacağız. Kadın ya da erkek olarak gördüğümüz çok özel insanlarımız var hepimizin. O başka, o çok özel, o çok önemli, o sevgi, o bağlılık, o güven, o saygı... Ya diğerleri ? Onlar sadece insan... Kadın ya da erkek fark etmemeli... İnsani özellikleri öne çıkmalı, cinsiyetleri değil !

Eşinizden başkasını kadın ya da erkek olarak görüyorsanız kendinizi, eşinizi, yaşamınızı sorgulamalısınız. Sorununuz üzerinde düşünmelisiniz. Siz sorunlu ya da iki yüzlü bir kişiliksiniz. Kendi eşinizi ( bu kadınlar oluyor çoğunlukla) diğer gözlerden saklamak istiyorsunuz. Çünkü siz başkalarına kötü gözlerle bakıyorsunuz, herkesi de kendiniz gibi biliyorsunuz...

Hayır öyle olmamalı ! Eşimizi seçerken çok özenli seçmeliyiz. Tanımalıyız, anlamalıyız, sevmeliyiz. Yola birlikte çıkmalıyız. El ele , yürek yüreğe...

Bunu başaramayanlar kendilerini düzelteceklerine kıt akıllarıyla toplumu düzeltmeye çalışıyorlar. Kadınların özgürlüklerini ellerinden alırken kendilerine sınırsız özgürlük alanları açmaya çalışıyorlar.

Bu tuzağa düşecek misiniz ?

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Erkeklerden saygı bekleyenler(Kadınlar)? Öncelikle kendilerine saygı duymalılar.

aysema dedi ki...

Çok doğru söylüyorsunuz. İnsan önce kendine saygı duymayı öğrenmelidir. Kendine saygı duymayanın başkalarından da saygı beklemeye hakkı olamaz. Onun için kadınlarımızı da erkeklerimizi de iyi eğitmeliyiz. Kim nerede başarılıysa orada görev almalıdır.
Saygılar...