16 Mart 2008 Pazar

MECLİS BAŞKANIMIZ ENDİŞELİ

Sayın Meclis Başkanımız Köksal Toptan'ı TV'de konuşurken izledim.
Çok endişeli olduğunu söylüyordu. Sıkıntılıydı...

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız yaklaşıyor, çocuklarımız meclise gelecek. Ben bu AKP'nin kapatılması konusunu çocuklara nasıl anlatacağım? "

Aslında çok kolay anlatırsınız sayın başkanımız. Bildiğim kadarıyla siz de Hukukçu'sunuz. Çocukları karşınıza alıp " Gördünüz mü çocuklar, ülkemiz bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğüne hepimiz inanmalıyız. Hukuk hepimizin hakkını korumalıdır. Hukuk karşısında hepimiz eşitiz. Saygıyla hukukun vereceği kararı beklemeliyiz. Suçlular varsa cezalarını çekmelidirler. Hiç kimsenin suç işleme ayrıcalığı yoktur." diyiverirsiniz.

Bir öğretmen olarak deneyimlerime dayanarak söylüyorum, inanın çocuklar pek çok şeyi bizden iyi anlıyorlar. Atatürk ve Devrimlerine de yürekten bağlılar. Endişe etmenize gerek yok. Hatta sizden önceki Meclis Başkanımız gibi anlamazlar endişesine kapılıp Çocuk Bayramı'nda 21 yaşındaki İmam Hatipli genci çocuk diye kürsüye çıkarmanıza da gerek yok bence. Tüm içtenliğimle söylüyorum, İlk Öğretim çağındaki bir çocuğumuzu Meclis kürsüsüne rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Ve devletimizin laik, demokratik, bir hukuk devleti olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirsiniz. Çocuklar sizi anlayacaktır. Emin olun.

Adalete güvenmek zorunda değil miyiz? Adalet sadece suçluları belirlemiyor ki ! Suçsuz olduğumuzun yolu da adaletten geçmiyor mu ? Hepimiz aklanmak zorundayız.

0 yorum: