14 Mart 2008 Cuma

VELİLER DİKKAT- GENÇLİĞE BAKIŞ

DÜN :

Atatürk diyor ki :

"Sizler, yeni Türkiye'nin genç çocukları, yorulsanız da beni izleyeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler , hiçbir zaman yorulmazlar.
Gençler, yürekliliğimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz eğitim ve aydınlık ile insanlık ve uygarlığın , yurt sevgisinin , düşünce özgürlüğünün en değerli simgesi olacaksınız. Yükselen yeni kuşak : Gelecek sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

"OKUL , genç beyinlere insanlığa saygıyı, ulus ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğretir. "

"ÖĞRETMENLER, yeni kuşağı, Cumhuriyetin özverili öğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni kuşak sizin eseriniz olacaktır. Hiç bir zaman akıllardan çıkmasın ki, Cumhuriyet sizlerden " fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür"
nesiller ister. "

Biz bu düşünceler ışığında yetiştik. Bize güvenenlerin güvenlerine layık olmak için çalıştık, tüm gücümüzle....

BUGÜN:

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda çocuklarımızın uyuşturucu kullanıp kullanmadığını anlayabilmek için "Arı " lardan yararlanacakmış!
Plan şu: Arılara uyuşturucu veriliyormuş. Bu şekilde yetiştirilen arılar okullardaki öğrencilerin üzerine salınacakmış. Ve bu arılar uyuşturucu kullanan çocukların üzerine konacakmış. Milli Eğitim Müdürü ve öğretmenler arı konan çocukları toplayacakmış. Böylece çocuklarımız uyuşturucuya karşı korunacakmış. Uyuşturucuyla mücadele bu şekilde devam edecekmiş.

Ne güzel değil mi!? Artık veli olarak çocuklarınızı gönül rahatlığı içinde bu anlayışın kucağına bırakabilirsiniz. Yalnız bu arada şaşıran arılar sizin masum yavrunuzu da can havliyle sokabilir. Onun için çocuğunuzun beslenme çantasına , her olasılığa karşı arı sokmasında kullanılmak üzere bir ilaç koymanızda yarar var. Bir de bu uyuşturucu verilen arıların soktuğu kişilerde bağımlılık yapıp yapmayacağı konusunda bir hocaefendiye danışmanızı da haddim olmayarak öneriyorum.

Ayrıca Türkiye üzerinden uyuşturucu transferi yapan kocaman kocaman adamlar için de eşek arılarından yararlanma çalışmalarının başlayıp başlamadığını da çok merak ediyorum.

Bu arada beyinleri uyuşturulan çocuklar için Sayın Milli Eğitim Bakanımızın nasıl çalışmalar yaptığının da dikkatle incelenmesinde yarar olduğu kanısındayım...

Atatürk diyor ki :

"Dünya ürkütücü , coşkun bir akımla ilerliyor, biz bu ahengin dışında kalabilir miyiz?"

" Dünyanın belli başlı uluslarını tutsaklıktan kurtararak egemenliklerine kavuşturan büyük düşünce akımları ; eskimiş, çökmüş kurumlara umut bağlayanların çürümüş yönetim yollarında kurtuluş gücü arayanların amansız düşmanıdır."

Saygılarımla...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Yorummu bıraktınız.