28 Mayıs 2008 Çarşamba

BEN AKILLI OLMADIM ONURLU OLDUM

İşte tüm sorunların çözümü bu cümlede saklı.

Bu benim değil, Kastamonu ESKİ Milletvekili Mehmet Yıldırım'a ait bir söz ...

Akıl mı onur mu ? Akıl cep dolduruyor, ya onur?

"Akıllı ol !" demiş. "Akıllı olmazsan seni Kastamonu'da gömeceğiz!"

Kim mi söylemiş ? Başbakanımızın çocuklarının yurt dışındaki eğitim giderlerini karşılayan zengin iş adamı dostu Remzi Gür...
Nerede mi söylemiş? AKP Başkanvekili Salih Kapusuz'un Meclis'teki odasında... Telefonla...

Ben gerçek dost diye buna derim. Ne zaman, neye gereksiniminiz varsa orada işe koyuluyor. Akıllı Adam, aklını kullandığı için de çok zengin. Hem kazanıyor, hem de kazandırıyor. Tek yaptığı aklını kullanması...

Ama ne yazık ki herkes aklını kullanamıyor. Bunlardan biri de "Akıllı ol !" uyarısını dikkate almayan eski CHP Milletvekili Mehmet Yıldırım. "Ben onurlu olmayı seçtim." diyor. Eee onurlu oldun da ne kazandın ? Hiç... Çünkü bu toplumda artık "ONUR " da para etmiyor. Halkın çoğunluğu , onurlu olmayı seçen Mehmet Yıldırım'ı seçmeyerek sandığa gömmüş, onu,"onurlu eski milletvekili" yapmış.

Henüz mahkemelerimiz akıllı adamların önemini kavrayamadı, ya da yasalar düzeltilmediği için Mehmet Yıldırım'a Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi "Oy karşılığı" RÜŞVET teklif eden Büyük,Akıllı İşadamımız Remzi Gür'ü,oy birliğiyle suçlu bulmuş ve on aylık mahkumiyet cezasına çarptırmış. Ceza ertelenmiş. Rüşvet vermeyi başarabilseydi bu ceza dört yıl olacakmış... Ama bir de şu var... Rüşveti alanlar konuşmuyor ki... Belki de bu konuda başarı öyküleri vardır da taraflar konuşmadığı için biz duymadık.

Neyse şimdi sözü nasıl toparlamalı bilmiyorum. Sonuç bölümünü de, ana düşünceyi de siz okurların yorumlarına bırakıyorum. Ben bulamadım. Kafam karışıyor son günlerde... Hangisi doğru yol?
Onurlu mu onursuz mu yaşamak ? Mehmet Yıldırım onuru seçmeseydi şimdi belki de zengin milletvekili olarak millete hizmet edecekti. Cumhurbaşkanı seçiminde onun da katkısı olacaktı. O, onuru seçti de Cumhurbaşkanımız seçilmedi mi ? Kastamonulu zengin iş adamımız akıllı adamlarla çalışmaya devam etmeyecek mi?

Sizce...

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Bence hem onurlu hem de gerçek anlamıyla akılımızı kullanamazsak daha çooook bekleriz... Remzi Gürler o kadar çok ki...

Adsız dedi ki...

Onurlu insanlar akıllarını kötü işlere yormazlar. Biraz uyanık olalım derken tabanımız ıslanmayamı başladı acaba? Ben bazen endişe ediyorum kendimden!
EMİR:)

aysema dedi ki...

Aslında onurlu ve akıllı insanlarımızın sayısı azımsanmayacak kadar çok. Mücadele de ediyorlar. Yalnız karşıdakiler,her yol geçerli anlayışı içinde dolap üstüne dolap çeviriyor.
% 47 oy konusunda da kuşkular oluşmadı mı daha...

Yorumlarınız için teşekkürler.

Adsız dedi ki...

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar