6 Temmuz 2008 Pazar

BIRAKIN YAŞAYALIM

Bu sabah zil sesiyle uyandık...Komşularımız merak etmişler... Biz geç kalktık, onlar bizim için meraklanmışlar... Denize de gitmediğimizi araştırmışlar, balkona da çıkmayınca kapıyı çalıyorlar... Söyler misiniz burası sevilmez mi ?

Kahvaltıyı eşimle birlikte hazırladık, balkon masasına kurulduk... İki çeşit peynir,zeytin ve domates, salatalık, biber... Kepek ekmeği... Çay... Balkondan balkona sohbet... Günaydınlar, afiyet olsunlar... Ne dersiniz burayı sevmekte haksız mıyım?

Kahvaltının sonuna doğru manavın sesini duydum... Domates, biber, salatalık, patlıcan, üzüm, şeftali, çilek... Arabasıyla dolaşarak satıyor. Kapınızın önüne geliyor. Kendi bahçesinde ürettiğini satıyor. Evde vardı, ama kahvaltıda yemek için biber baktım; dalından yeni kopmuş, küçük, taze biberler bana gülümsüyor. Satıcıya, bir kilo verir misin; yalnız sepetin altındakilerden , dedim ve bekledim kızmasını... Hayır kızmadı !
Hem dediğimi yaptı, hem de yarım kilo almamı önerdi ! Yarın yine geleceğim, taze taze alırsın, dolapta ne bekleteceksin ki, dedi... Evet siz olsanız burayı sevmez misiniz ?

Kahvaltıdan sonra bilgisayarımı alıp balkona getirdim. Karşı komşu görünmüyordu balkonda... Açar mı ki diye düşünürken baktım açık, benim için açık bırakmış... İşte yaşamanın güzelliklerinden biri daha... İnsan başka ne isterdi ki...

Yaşamak bu değil de nedir ? Sadece yaşamak istiyoruz... Bırakın kişisel hırslarınızı, çekişmelerinizi; han, hamam, yat , kat peşinde koşmalarınızı... Sizlerin hırstan kör olmuş gözleriniz yüzünden yaşamın güzelliklerini paylaşamıyor insanlarımız...

Sabah bu güzelliklerin sonunda bir haber... Ergenekon soruşturması kapsamında bir yıl önce tutuklanıp kanser olunca, öleceği anlaşılınca , eşine , al bak denilerek , hastane odasına bırakılan iş adamı Kuddisi Okkır, ölmüş, ölmüş, ölmüş... Ya da ölmesine birileri neden olmuş ! Acaba sebep olanların bir anlık da olsa uykuları kaçar mı? Varsa vicdanları sızlar mı ? Benim tadım tuzum kaçtı, uykularım da ... Ağlamak istiyorum!..

Yapmayın, Atatürk Türkiye'sinin, büyük önderimiz, Samsun'dan doğan Güneşimizin önüne geçmeyin. Güneş tutulması yaşatmayın bu ulusa... Bırakın yaşayalım. Bizim güneşimiz yolumuzu aydınlatıyor. Başka aydınlatma araçları sönük çok sönük kalıyor, gözleri kör ediyor. Biz Atatürk Aydınlığında yürümek istiyoruz. Çekin karanlık ellerinizi üstümüzden, yaşamak istiyoruz.

Bırakın yaşayalım...

0 yorum: