31 Temmuz 2008 Perşembe

KEY ÇIKMAZI

Aylardır beklenen KEY ödemeleri başladı. Başladı da sorunlar bitti mi ? Hayır, bitmedi. Aksine hem kişisel, hem de ulusal olarak ne duruma düşürüldüğümüzü acı bir şekilde gözler önüne serdi ne yazık ki...

İnsan devletine güvenmez mi ? Devlet kişilerini aldatır mı ? Hak sahiplerinin hakkını verirken burunlarından fitil fitil getirir mi ? Banka kapılarında sürüm sürüm sürünen insanlarımız eli boş dönüyor. Aynı koşullardaki arkadaşı alıyor, o alamıyor. Sebep ? Yanlışlık olmuş ! Alırken yanlışlık yapıldığını siz duydunuz mu ? Ben duymadım. Ama verirken pek çok örneğini duydum.

Ayıp vallahi ayıp beyler ! Türkiye Cumhuriyeti ciddi, güvenilir bir devletti. Hiçbir zaman bu durumlara düşmemişti.

Kim, ne kadar alacak belli değil. Alıp almayacağı da belli değil. Bankaya gideceksin, sırada bekleyeceksin ve senin yok, cevabını alacaksın!

Kadına yok, lojmanda oturana yok ! Neden ?

Kadınlarla , çalışan kadınlarla araları iyi değil biliyoruz. Ama lojmanda oturanlarınkini anlayamadım. Lojman kişinin kendi evi değil ki... Kendi evi olanlara ( hatta Hülya Avşar'a, Güler Sabancı'ya, Koç'lara ...) var; lojmanda oturana yok ! Bu nasıl bir mantık?

Kira yardımı tamamdı. Lojmanda oturanlar bunu almadı. Ama mademki "Konut Edindirme Yardımı " bunun adı, çalışan herkesin alması gerekmiyor mu ? Versinler de konutlarımızı alalım !? Şaka bir yana insanların bu paraya bağladığı umutlar ne olacak? Çoğu kişi borcunu kapatmak için bekliyordu bu parayı... Çalışanın hakkını verirken işkenceden geçirmek hakkını nereden alıyorsunuz ?

Alamayanlar ne yapacak? Nereye başvuracak? Bilen varsa söylesin lütfen...

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Ben de KEY mağdurlarındanım. Listede adım yokmuş. Şimdi ne yapacağım. Mahkemeleri bir de bu konuyla mı uğraştıracağız. Yazık bu millete...

Adsız dedi ki...

Bankaya gittim, sırada saatlerce bekledim. Yok kardeşim, yok . Ben ne yapabilirim diye bağırdı memur. Onlara da acıdım. Neden başka bankalara da dağıtmadılar ki ? Yazık, Ziraat Bankası memurlarına da, sırada bekleyenlere de, bekleyip alamayanlara da...
Yazıklar olsun bizi bu duruma düşürenlere. Elinize sağlık.

Adsız dedi ki...

Eşi adına lojmanda oturanlara da vermiyorlar mı acaba ? Bilen varsa bana da söylesin ?

Adsız dedi ki...

KEY KEY, HEY HEY, NEY NEY !

Sayın Hocam

Bu yazınız'ı 'da siteme ' Konuk Yazar ' olarak aldım.
Ama Vatandaşın Son günlerin gözde Söz'ü Key
Beni iyice rahatsız etti. Sadece beni mi ? vatandaşı da.
Otobüsde, Dolmuşta, trende, Barda, garda herkes ' Key, Key' deyip duruyor
Valla hocam Bende " Key Key, Hey hey, Ney ney " diyorum.
Söyleyin hocam
Ben kafayı mı sıyırdım ?

A.ÖZTÜRK

aysema dedi ki...

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Çok daha kötüsünü bir haberde okudum. Karı koca ayrılıyorlar. Çocuklar annelerinde kalıyor. Ayrılan koca bir süre sonra başka bir kadınla evleniyor. Ve birkaç yıl sonra koca ölüyor.

Ne oluyor biliyor musunuz ? İlk eşin çalışarak hak ettiği KEY parası ayrıldığı eşinin yeni karısına veriliyor.
Çocuklar isyanda! O kadın, hem babamızı elimizden aldı, ailemizi dağıttı; hem de annemizin alması gereken parayı ona verdiler !

Buyurun bakalım, buna ne diyeceksiniz ?

Sayın Öztürk haklısınız. Oynatmaya az kaldı ! Kimisini sahte hahamların (her kılığa girebilen, suç dosyası kabarık, Amerika'da yaşayan...) bir kişinin iftiralarıyla içeri tıkıyorlar; bir kısmımızı da banka önlerinde telef etmeyi amaçlıyorlar.
Tükeneceğimizi sanıyorlar, ama yanılıyorlar.
" İnanın Mustafa Kemaller tükenmez !"

Adsız dedi ki...

AAA ! YOKSA SİZ DE Mİ (!)

Hocam bilginiz olduğuna yüzde yüz eminim.Ama yine de hatırlatayım.
Ev, İş, Cep Tlf'dan sonra Bunlar Teknolojiye de el attılar.
Bundan sonra Internet'in tüm sayfaları, bloglar da dahil kontrol altında..
Yapmayın hocam
' Atatürkçüyüm ' deme'nin şimdilik yasal suçu yok yok ama...
Ne olur , ne olmaz, yine de kendinize dikkat edin!
Haa sahi sormadan edemiyeceğim Hocam;
Yoksa sizde mi ? Ergenokon'cusunuz?

NOT: Yanıtınızı Bildiğim halde sizin adınıza yanıt vermeme izin verirseniz " EVET,ATATÜRKÇÜYÜM DEMEK SUÇ İSE BENDE ERGENEKONCUYUM"
diyeceksiniz dimi ?

A.ÖZTÜRK

Adsız dedi ki...

Sn.Öztürk
Değişik sesler gelmeye başladı sizden. KEY sağlığınızı bozdu herhalde.Benim 70'li yıllarım kuyrukda geçti. Annemle geçen gün hesap ettim. Tam 3 koca gençlik senem gitti. KEY bana ne yapar...
EMİR:)

Adsız dedi ki...

Benim listede adım çıktı. Sosyal Güvenlik Numaram da var. TC Kimlik numaram çıkmadığı için saatlerce bankada bekledikten sonra, size paranızı veremiyoruz, dediler. Hastayım... Emeğimin karşılığını alamadığım gibi saatlerce de kuyrukta bekletildim. Allah bildiği gibi yapsın...