10 Temmuz 2008 Perşembe

NELER OLUYOR BİZE ?

Bugün neredeyse tüm günü Sarımsaklı da geçirdik. Kardeşim ve babamla... Dün de oralardaydık. Karşılamaya yetişemedik ama diğer sorunlarında epeyce yardımımız oldu. Evlerine yerleştier iyice...

Gündüzün hareketsizliğine karşın gecesi cıvıl cıvıldı Sarımsaklı'nın. Nefis Ayvalık tostondan da yedik. Her şeyi yerinde yemek gerekiyor sanırım. Başka yerlerde de Ayvalık tostu diye yapılıyor, ama buradakinin tadını tutmuyor.

Sarımsaklı'nın girişinde kocaman bir Atatürk Resmi ve O'nun güzel bir yazısı bizi karşıladı. " Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşamayı düşünenler... "

Panonun arkasında da yine kocaman bir Türk Bayrağı... Orta refüjde ise kadınlar çalışıyor. Palmiyeler dikilmiş ortaya, ağaçların altını çapalıyorlardı... Helal olsun, dedim kendi kendime... Verin dünyayı kadınlara da görün güzellikleri... Hünerli elleriyle hamurdan ekmek yaptıkları gibi topraktan da cennet yaratıyorlar... Öyle canla başla çalışıyorlardı ki hayran olmamak olanaksız. Sevgilerim onlara da gitsin.

Ve haberler... Yine kan, yine gözyaşı, yine acı... Güzel haberler duymaya öyle hasret kaldık ki...

Ülkemiz üzerinden oynanan oyunların sonu gelmeyecek mi ? Bu arada İran senaryoları da ucundan kıyısından araya sıkıştırılmış. İran'la ilgili senaryolar hazır da sıra bizi hazırlamaya gelmiş anlaşılan. Irak halloldu, sıra İran'da. Ya sonra ? Sıra bize mi gelecek ? Sustukça kaybediyoruz. Büyük Ortadoğu Planı uygulamaya geçti, adım adım ilerliyor... Önüne çıkan engeller şöyle ya da böyle temizleniyor.

Bu toz duman içinde Kıbrıs'ta anlayamadığımız bir şeyler kotarılıyor. Abant'ta Kürt sorunuyla ilgili neler planlanıyor ? Bilinmezlik her yandan ulusumuzu kuşatıyor...

Neler oluyor bize, neler oluyor ? Neler, neler, neler... Kim bilir neler ?..


10.07.2008

0 yorum: