29 Temmuz 2008 Salı

VAKİT 'TEN TISSS YOKHüseyin Üzmez , Vakit Gazetesi yazarı...

Hüseyin Üzmez, dincilerin baş aktörüydü... Özellikle kadınlarla ilgili konularda konuşmayı çok seviyordu. Medyanın göz bebeğiydi. " Hocam hocam!" diye yere göğe oturtamıyorlardı.

Kadının saçının teli görünmeyecekti. Başını örtmesi de yetmez, illa da türban takacaktı kadınlar ona göre... Yoksa cehennemde cayır cayır yanacaklardı kadınlar !

Tüm dinciler kadınlar üzerinden ilerlemek istiyorlar , o da öyle yapıyordu. Kadının eteklerinin altına gizlenip yola devam, daha güvenliydi... Hem de eve kapatmak kadınları işlerine geliyordu.

Kadın evde oturacak, onlar dışarda her haltı karıştıracak sonra da eve gelip " Tövbe, tövbe tövbe ! " diyip aklanacak; kadınlara akıl öğretecek!.. Buna gülebilirsiniz, nerenizle isterseniz hem de !

Hüseyin Üzmez, iyiliksever bir adam aynı zamanda... Bir evini kendisi gibi dostlarına ayırmış. Boş tutuyor. İhtiyacı olana anahtarı veriyormuş. Örneğin : Müslüm'le Fadime aşkı da yakalanana kadar orada hayat bulmuş. Bu medyaya yansıyan bilgi. Kim bilir daha nice dinci büyüğümüz , o evde yaşamın güzelliklerinden pay aldı. Elbette güzel, genç kadınlarımız oradan çıkarken başlarını sıkı sıkı kapattılar. Yeter ki sıkmabaşla gezsinler, gerisi günah değil! En büyük günah türban takmamak, dinin baş şartı türban. Taktın mı ne halt yersen ye !

Yalan söyle, haram ye, ihaleye fesat karıştır, ahlaksızlık yap, rüşvet ver- rüşvet al, yetim-öksüz hakkını al, şirket kur, faizin dolarlısından al... İstediğini yap, ama kadınsan sen, erkeksen eşin türban taksın...

Hüseyin Üzmez Vakit Gazetesi yazarı... Yoksul bir ailenin çocuğuna cinsel tacizden de adi bir suçla yargılanıyor. Ve Vakit Gazetesinden tıssss yok...


1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bugün, Hüseyin Üzmez'in davası sonuçlandı. Vakit yazarı yargılanması sonunda 13 yıl hapis cezası aldı. Az bile almış.Bakalım gazaete bu habere ne diyecek?

Darısı diğer tacizcilerin başına...

Oya