1 Ağustos 2008 Cuma

ENDİŞELERİMİZDE HAKLIYMIŞIZ


AKP'nin laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu Yüce Mahkememizin on bir üyesinin onu tarafından doğrulandı.

Başsavcı da bunu söylemişti. Bizim endişelerimiz de bu yöndeydi.
Endişelerimizde haklı çıktık. AKP direkten döndü. Kapatılmadı. Ama asıl laik demokratik hukuk devletimiz derin bir soluk aldı...

Çünkü değiştim, dönüştüm diyerek milletten oy almışlardı. Radikaller dışında pek çok kişi değiştiklerine inandıkları için oy vermişlerdi.Diğer partilerin beceriksizliklerinden de bunalmışlardı.
Bu kararla değişmedikleri ortaya çıktı. Sanırım bu onların aleyhine olacaktır. Artık bu karar onların üstüne yapıştı. Takiye ortaya çıkmıştır. Şimdi çok daha kötü bir konuma düşmüşlerdir. Kuşkulu bakışlardan kurtulamayacaklardır.

Kapatılsalardı onlar için daha iyi olacaktı. O zaman mağduru oynamak daha kolay olacaktı. Halkımız gerçekleri göremeyecek, mağdurun yanında yer alacaktı. Bence onlar bunu istiyordu, ama olmadı.

Kapatılırsak ekonomi bozulur,dediler! Şimdi kapatma yok. Bekliyoruz...

Kapatılırsak AB'ye girişimiz engellenir, dediler! Kapatılmadığına göre AB'ye gireriz artık...

Ne hikmetse ABD, AB bizden çok sevindi kapatılmamasına AKP'nin. Hatta Anayasa Mahkemesi kararını açıklamadan önce onlardan duyduk 6-5 oy çıkacağını. Altı üye kapatılsın, beş üye kapatılmasın dedi gerçekten de... Bizde de önceden böyle bir karar çıkacağı basında çıktı.

Garip ama gerçek !

Neden bu kadar sevindiler ki ? Bir çıkarları mı var yoksa ? Ya da bizi bizden çok mu düşünüyorlar ?!

Sözü bir Temel fıkrasıyla bağlayalım.

Temel sürekli hata yapıyormuş, sorumsuzca tüm kuralları gözardı ediyormuş. Suç dosyası kabarıkmış. Sonunda büyük bir suç işlemiş. İdam cezasına çarptırılmış. İdamdan önce son isteğini sormuşlar :

- Bu da bana ders olsun !

diye yanıtlamış...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Harika... Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi...

Dilerim Temel'in durumuna düşmezler...

Son arzuları olmaz...

Bıktık, yeter !