21 Ağustos 2008 Perşembe

HAMİLELİK


Bu sıcaklarda insan kendini gezdirmekte zorlanıyor. Hamilelerin durumu ise yürekler acısı. Onlar iki kişi birlikte gezmek zorundalar. Bir de gaz sancısı çekiyorsa...

İki gündür kızımı rahatlatmak için uğraşıp duruyoruz. Nane limon kaynattım, bir iki kez, yararı olmadı. Ayaklarını sıcak suya koyduk, geçici rahatlama oldu. Rezene çayı yaptım. Bu biraz daha uzun süre rahatlattı, ama yetmedi... En kötüsü ilaç da alamıyor hamileler !

Beş ay bitti... Daha çok var. Allah kolaylık versin tüm sıkıntıda olanlara ve benim kızıma. İnsan evladının sıkıntısını kendininkinden daha çok mu hissediyor ne. Bir de elinden fazla bir şey gelmeyince...

Anne baba olmak kolay değil. Anneanne olmak da öyleymiş...

Sürekli başka ne yapabilirim diye düşünüp duruyorum.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhabalar, nane limonun anne hamilelikte olumsuz etkilerini araştırıyorum da. Bilginiz nedir acaba?

aysema dedi ki...

Adsız Hoşgeldin...

Araştırma yapmanıza sevindim. Ancak benim bu konuda size yardımcı olabilecek somut bilgim yok. Sadece deneyimlerimden yararlanarak şunu söyleyebilirim. Zararlı olacağını düşünmüyorum. Tabi her konuda olduğu gibi aşırıya kaçmamak gerekir. Özellikle mide üşütmelerinde rahatlatıcı etkisi olduğunu söyleyebilirim.

Kolay gelsin. Ulaştığınız bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Aslında ben bitkisel yöntemlere çok yakın durmayan bir kişiyim. Çaresiz kalınca başvuruyorum.

Hamilelik zor. İlaç almamak gerekiyor bu dönemle. Çok daha fazla sağlığa dikkat etmek gerekir.