2 Ağustos 2008 Cumartesi

KEY'DE DE KADININ ADI YOK

KEY ödemelerinde de kadınlar sıfırlandı.

Hem evde hem işte çalışmış ! Ne gam! Hükümetin gözünde değerimiz sıfır. Ne yaparsan yap istediğin kadar tüm sınav sorularını doğru yanıtla. Yine de sıfır çekeceksin. Çünkü kadınsın. Ben de sıfır alanlardanım. Üstelik eşim o dönemde sözleşmeli olduğu için o da sıfır çekti.

Sadece türban takma hakkınızı savunuruz. Hem de ne pahasına ! Gördünüz, neredeyse sizin yüzünüzden kapatılıyorduk. Bundan sonra bizden hiçbir şey beklemeyin !..

Kadının Adı Yok!.. Kadın diyenin ağzına biber süreceğim. Ona göre...

Belki de yanılıyoruzdur. Erkeklere KEY veriyorlar. Biz kadınlara da konutlarımızı verecekler. Konut edindirme ya adı... Olur mu olur ! Bekliyoruz.

Belki bu sayede rahmetli Duygu Asena da huzur içinde uyur. "Kadının Adı Yok" ondan ödünç alınmış bir başlık.

YOK' u VAR etmelerini bekliyoruz. Çok bekler miyiz dersiniz ?

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Biz de KONUTLARIMIZI BEKLİYORUZ.

Ne konutu parayı bile hemen ödeyemediler. Bütçe tamtakır.Yanlışlık numarasıyla kalanları üç ay sonra vereceğiz diyorlar. Kadınlarınkini, sözleşmelilerinkini, lojmanda oturanlarınkinin bir kısmını da kendi adamlarına nohut, mercimek olarak dağıtacaklar seçim yatırımı olarak. Diğerleri de çoluk çocuğa ancak yeter...

Siz daha çok beklersiniz. Hem de sürünerek.

Adsız dedi ki...

Nerede kadının adı var ki, key de olsun...

Onlar erkeklere hizmetle görevliler. Bir de para mı alacaklar ?

Şimdi kuma kuma evde yaşıyorlar. Azdırmayın şu eksiketekleri. En az üç çocuk dedi başbakan. Olur mu canım bence otuz çocuk olmalı en az...

Adsız dedi ki...

Key'de benim adım var da kimlik numaram yok. Ben de alamadım. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar bunu da... Neyi düzgün yaptılar ki bunu yapsınlar ?