17 Eylül 2008 Çarşamba

VAY GÜLAY GÖKTÜRK'ÜN BAŞINA


Gülay Göktürk , gördünüz mü olanları ? İlk sırayı siz kaptınız. Sırada Nuray Mert , Nazlı Ilıcak var. Benden hatırlatması, dikkatli olsunlar...

Uyarıları gözardı ettiniz. Sandınız ki demokratlar... Siz övdükçe onların ekmeğine tereyağı sürdünüz. Şimdi gelinen durumda sizin de sorumluluğunuz yok mu ?

Vakit Gazetesi yazarı Serdar Arseven 11 Eylül tarihli yazısında gerçeği kör gözlere sokmuş:

"Önyargılıyım. İtham Müslüman'a yönelikse ' İFTİRA' derim. Kafire yönelikse ' DOĞRU ' derim. Belki kendim ısırırım Müslüman kardeşimi. Lakin köpeklerin yalamasına dahi müsaade etmem. "

diye yazmış. Gördünüz mü ?


'Müslüman kardeşimi belki ben ısırırım, kafire yalatmam !' Doğru söylüyor yazar, az mı emek harcadılar ? Şimdi hasat zamanı !

' Parmağındaki yüzüğü, kolundaki bileziği ' bile Allah diyerek toplamışlar Gurbette zor koşullarda çalışan Alamancılardan. Bundan bir ısırık da neden onlara düşmesin ki ! O ısıracak Müslüman kardeşinden, başkalarına avucunu yalatacak ! Haklı haklı da, kardeşinin yaptığı hangi kitapta yazıyor ? Sen dindarları kandır, parayı iç et, Müslümanım de ! Sana senin gibiler bile inanmıyor artık.

Gülay Göktürk Bugün gazetesinin 15 Eylül tarihli sayısında bunları eleştirmeye kalkmış :

'Kol kırılır , yen içinde' anlayışının ahlaksızlık olduğunu yazıvermiş!

Sen misin bunları yazan ?


Eski defterler ortalığa saçılmış... Denilenleri ben yazamayacağım,utanırım, nasıl olsa bundan sonra çok duyacaksınız...


En güzel savunma 'SALDIRI' dır, onlara göre. Vay Gülay Göktürk'ün başına geleceklere...

10 yorum:

Galeni dedi ki...

Öğretmenim,
Sadece soyanlara kızmak yetmez, soyulanlara da bir kaç laf etmek lazım. Bizim buralarda bir laf vardır malını korumayana, enayilik edene, "hırsızın başını belaya sokma" derler.
Bu adamlar kimsenin kafasına silah dayayıp para toplamadılar. Allah'a ibadet etmeye üşenip araya aracı koymaya kalkışanlar kendi elleriyle paralarını, mallarını getirip bu soygunculara teslim ettiler.
Allah insana akıl vermiş gerçi ama bunlara yine de Allah akıl versin ndemek lazım...

aysema dedi ki...

Sevgili Galeni,

Haklısın, ancak Almanya'ya giden yurttaşlarımızın durumunu da gözardı edemeyiz değilmi. Köyünden kasabaya bile inmemiş, eğitimsiz insanlarımız bunlar. Yabancı bir ülkede sığınacak bir yer arıyor. Ve bu çıkar düşkünü açgözlülerin eline düşüyor.

Dikkat edersek eğitilen insanlar kandırılamıyor. O nedenle de düşünen,araştıran,sorgulayan insan yetiştirmeye çalışan çağdaş eğitimdense beyin yıkamaya yönelik ezberci eğitime önem veriyorlar. Sormasın,yargılamasın, sadece her söylenene körükörüne inansın istiyorlar.

Bunu dini kullanarak yapınca da başarı şansları artıyor. Karşı çıkanları da dinsizlikle suçlayınca akan sular duruyor. Din zayıf karnımız.

Ama yine de akıllarını kullanmaları gerekir. Dilerim Deniz Feneri hiç olmazsa bu işe yarar...

Galeni dedi ki...

Sevgili Öğretmenim,
O konuda size katılamayacağım. Çünkü Almanya'ya ilk gidenlerin çoğusu vefat etmişlerdir, kalanlarsa iş hayatından çoktan çekildiler, . Şu anda orada 3. nesil Türkler var ve hepsi iyi eğitimli. Fakat maalesef insanlarımız ibadet etmek yerine ya türbelere gidip saçma sapan şeyler yapıyorlar veya maddi imkanlarına göre bu gibi derneklere, vakıflara veya dilencilere para verip yükümlülüklerini yerine getirdiklerini sanıyorlar.
Daha dün televizyonda izledim, yaşlı bir dilenci kadının üzerinden çıkan nakit para dudaklarımı uçuklattı. Şu kadarını söyleyeyim sizin bir ömür çalışıp, her kuruşunu alın teri ile hakettiğiniz emekli ikramiyesinden fazladır öğretmenim...

Parpali dedi ki...

İyi eğitimli olsalar neyin ne olacağını az buçuk kestirebilirler öyle değil mi? Din kesinlikle yumuşak karnı bu toplumun. Konya'daki çöken Kuran kursu binasını hatırlayın. Çocuğu ölen insanlar hala suçluları din adına koruyabiliyorlar.

aysema dedi ki...

Sevgili Galeni ,

Söylediklerinin hepsine katılıyorum.Soyan kadar soyulanın da büyük suçu var. Ama tezgah öyle güçlü kurulmuş ki çoğu sıradan yurttaşımızın bunu farketmesi için çaba harcaması gerekiyor. Televizyon kanallarına bağımlı yaşayan bu insanlarımızın açığından yararlanmak için ne çok televizyon almışlar ve orada yayınladıkları yardım reklamlarıyla tuzağı genişletmişler. Yoksul insanların içinde bulunduğu durumu görünce insanın yüreği sızlıyor. Bir de beyni yıkanmış, iki arada bir derede olan gurbetçi çocukları ezik. Almanya'da yabancı, Türkiye'de Almancı, yani yine yabancı. Sığınacak liman arıyorlar. Ne oraya ne buraya aitler. Almanlar horluyor, Fenerciler buyur ediyor!

Ben mahkeme salonundaki hallerini görünce neredeyse acıyacaktım durumlarına. Öyle mahsun, öyle mahsun, öyle pişman görüntü veriyorlardı ki... Her kılığa anında girebiliyorlar, tiyatrocu yetenekleri gelişmiş yalan söyleye söyleye...

Dilenciler de mazlum rolü yaparak merhamet duygularımızdan yararlanıyorlar. Benden çok çok fazla aldıkları da gerçek.

Bizde akıl para kazandırmıyor ki...

aysema dedi ki...

Sevgili Parpali,

Eğitim gerçekten çok önemli. Bazı çıkar düşkünü kişiler bunun önemini bildikleri için her yerde okullar açıyorlar. Dershaneler,kurslar,yurtlar... Hepsi hepsi eğitim i,çin. Eğitiyorlar zamanı gelince kullanmak üzere, beyinlerini yıkayarak eğitiyorlar.Ana okulundan başladılar, bugün yetiştirdikleri prof.lar var. Üniversitelerle kavga, YÖK atamaları hep hazırlık.

Diğer siyasetçiler de dinsiz demesinler, oy versinler diye bütün bunlara göz yumdu, ya da çanak tuttu. Geldik bu günlere...

Kuran kursunda çocukları ölen aileler şikayetçi olmamış, bak Hüseyin Üzmez'in taciz ettiği çocuk ve ailesi de ifadelerini değiştirmişler, şikayetçi olmadıklarını söylemişler. Neden ?

Bunların dini imanı PARA ! Parayı verip susturabildiklerini susturuyorlar; susmayanları da korkutarak,sindirerek,karalayarak,iftira ederek, bazen de öldürerek safdışı bırakıyorlar.

Tehlike çok büyük.

Adsız dedi ki...

" Kendim ısırırım müslüman kardeşimi, köpeklere yalatmam." diyen zavallıya benden de kocaman bir HOŞT!

Adsız dedi ki...

Deniz Feneri Davasında sıkıştılar, suçüstü oldular ya, bugünlerde yine Ergenekon Davasına bir iki kişi daha alıp bırakırlar. Amaç gündemi değiştirmek...

aysema dedi ki...

Çok haklısınız. Ne denir başka...

Adsız dedi ki...

Hem suçlu, hem güçlü bunlar...