9 Ocak 2009 Cuma

ÜZÜM YEMEK Mİ BAĞCIYI DÖVMEK Mİ ?


Olayları izliyor musunuz? Ben torunumdan fırsat kaldıkça izlemeye çalışıyorum. Ve şaşkınlıktan şaşkınlığa düşüyorum.

Susurluk: Tarihimizin karanlıkta kalan bir dönemi... Aydınlatılması, sorumlularının cezalandırılması için büyük kampanyalar yapılmıştı.

İbrahim Şahin, o dönemde görevli başsavcı Sayın Sabit Kanadoğlu tarafından yargılanmış ceza almıştı anımsadığım kadarıyla...

Şimdi Ergenekon kapsamında İbrahim Şahin ve Sabit Kanadoğlu aynı davada örgüt üyesiymiş gibi bir arada anılıyor!

Bu iki kişi bile olayın garipliğini göstermiyor mu?

Acaba diyorum bütün bunlar olayların çözümünü kördüğüm yapmak, çözümsüzlük üretmek, halkın kafasını karıştırmak için mi yapılıyor? Maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek mi ki...

Bir tarafta kanlı katiller çetesi, eli silahlılar!

Bir tarafta ülkenin en saygın, laik-demokratik-sosyal-hukuk devletinden yana olan Atatürk Cumhuriyetini koruma ve kollama görevini yerine getirmek için özveriyle çalışan vatan sevdalıları, eli kalemliler!


Eli kalemlilerin temizliğini, eli silahlıların kanıyla kirliymiş gibi gösterip bazı gizli amaçlarına kalkan mı yapmak istiyor birileri?

Etraf toz duman, göz gözü görmez olmuş. Kuzular kurtların arasına atılmış yuvarlanıp gidiyoruz!

Sonumuz hayrola...

10 yorum:

handan dedi ki...

merhaba,
http://handannkaleminden-handan.blogspot.com/2009/01/gnaydn-kahvalt-mens-hazr-bloggerler.html

bekleriz. selamlar

Abraxas dedi ki...

Kendi yaptıklarını örtbas etmek için yapıyorlardır. Yoksa ne işi var Mustafa Balbay'ın ergenekon davasında....Saçamalık üstüne saçmalık.
Sevgiler efem. :)

aysema dedi ki...

Ayarlamaya çalışıyorum Sevgili Handan. Haber vereceğim. Sevgiler.

aysema dedi ki...

Sevgili Abraxas,

Bence de Mustafa Balbay,İlhan Selçuk,Kemal Gürüz, Kemal Alemdaroğlu,Sabit Kanadoğlu ve diğerlerinin Susurlukla ne işleri olabilir ki? Bunlar Susurluk'a karşı olan insanlar. Yazılarını okusalar yeter anlamak için.

Sevgiler...

Galeni dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Galeni dedi ki...

Şu anda Filistinde yaşananlar her türlü kör döğüşünü gölgeliyor bence sevgili öğretmenim. Başka bir konuya dikkat veremiyorum.

aysema dedi ki...

O da çok önemli Galeni, insanlık öldürülüyor...

Ancak bu da bizim vatanımızın, ulusumuzun geleceği için çok önemli.Garip şeyler oluyor, çok garip...

Sevgiler...

Parpali dedi ki...

Keşke halkın ilgisi Ergenekon'da gerçekten ne olduğuna yönelseydi. "Hükümet aleyhinde eylemde bulunmak" diyor suçlamaların bir kaleminde. Yönetimi eleştirip yanlışlarını söylemişsen bunu bu kaleme uydurmak çok zor değil herhalde.

Benim bu ülke için artık hiç umudum kalmadı dersem kızmayın bana. Yapılacak seçimlere güvenmiyorum, seçimler güvenilir olsa da halkın seçim kriterlerine güvenmiyorum. Bir sürpriz olur da kurtulursak bu yönetimden, yeni geleceklerin yapabilecekleri bir şey de yok ki. Sattılar savdılar, yediler içtiler. İç borç, dış borç, işsizlik büyüdükçe büyüdü. Yeni geleceklerden mucize beklenecek. Olmayacak, başa dönecek...

(Buraları ihmal etmeyin. Kıskanırız Yağmur kızı sonra :) )

aysema dedi ki...

Sevgili Parpali,

Gerçekten çok ihmal ediyorum buraları.Bak bu yazıyı şimdi farkediyorum. Ama inan elimde olmadan yapıyorum bunu. Yağmur Bebek öyle çok koşturuyor ki sorma. Tüm zamanlar yetmiyor.

Ve ülkenin hali beni de çok üzüyor. Senin de bir kısmını saydığın sorunları gözden kaçırmak için mi nedir garip olaylar yaşatıyorlar bu millete. Bu arada neler oluyor göremiyoruz.
Her şey kördüğüm olmuş.

En kötüsü de "güven" duygumuzu yitirdik. Her şeyden herkesten kuşkulanır olduk. Ne kötü değil mi?

Sevgiler...

superior dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.