1 Haziran 2009 Pazartesi

DELİRTEN TİPLER


Delirten tipleri her yerde, her biçimde bulabilirsiniz. Onlar enerjilerini güçten almaktadır. Çok sık olarak zengin ve ünlüler arasından çıksa da, çok tanıdıklardır aslında.

Yaşamınızda anneniz, babanız, kardeşiniz, patronunuz, arkadaşınız, eşiniz delirten bir tip olabilir. Ve bu tipler, yaratıcılığınızı mahvetmeye çalışır.

Üniversite sınavına sayılı günler kalmışken delirten tipin: "Komşuların senin için ne düşündüğünü biliyor musun?"dediğini varsayalım. Zavallı çocuk bir anda kendisini korkunç bir karabasanın içinde bulmaz mı?

Delirten tipler akıllarına estikçe sizi ararlar. Zaman kavramı sadece onlarla ilgilidir. Sizin için geç ya da erken olması önemli değildir. Sizin koyduğunuz sınırları tanıyor ve saygı duyuyormuş gibi görünürler ama asıl olan davranıştır.

Sizden ödünç olarak aldıklarını ya getirmezler ya da kırık dökük bir şekilde getirirler. Üstelik bozukmuş da diyebilirler. Kötü giden hiçbir şey onların hatasından kaynaklanmaz, suç genellikle sizindir.

Bu tipler özel ilgi beklerler. En sıkışık zamanınızda, dikkat ve ilgi gerektiren bir sorunla karşınıza çıkıverirler. Delirten tipler yakınlarındaki insanın zamanını, parasını, enerjisini çalarlar.

Sizi de delirtenler var mı? Bu tiplerle başa çıkmanın bir yolu olmalı değil mi? Yoksa hep birlikte çıldıracağız.

10 yorum:

Adsız dedi ki...

Kesinlikle! Uzak durmak lazim, ama iste bazen mumkun olmuyor... Bir care lazim.

Aydan Atlayan Kedi dedi ki...

Maalesef onlardan bol miktarda var benim etrafımda. Kurtulmak mı? İmkansız. Dediğin gibi dünya onların etrafında döndüğü için senin ne hissettiğini asla umursamıyorlar. bildikleri yoldan devam ediyorlar.

uykusuz dedi ki...

Benim etrafımda olmaları mümkün değil. Sert, sinirli ve huysuz olduğumdan zaten korkarlar yanaşamazlar.

laleninbahcesi.blogspot.com dedi ki...

onlar her yerde Aysemacım. Beni delirtenler kitabımı alıp, istemeden getirmeyenler, kaldıkları yerin sayfasını kıvırarak işarateleyenler. Ttaile giderken kitap isteyip, güneş yağları kola lekeleri içinde geri getirenler. Varmı bildiğin kurtuluş çareleri

Dolunay dedi ki...

Al benden de o kadar....bıktım...

aysema dedi ki...

Sevgili Adsız,

Sevdiğiniz kişilerin arasındaysa bunlar uzak durmak çok zor...

aysema dedi ki...

Sevgili Dolunay,

Bir de duygu sömürüsü yapmıyorlar mı, ahh ahhh!
Sevgiler...

aysema dedi ki...

Sevgili Uykusuz,

Galiba en iyi yöntem seninki, ama ben çok kıyımsızım bu konuda.

Sevgiler...

aysema dedi ki...

Sevgili Lale,

Kitap konusu büyük bir dert bende de. Versen bir dert vermesen bir dert! Bazıları istesen de geri getirmiyor. Vermesen bilgiyi paylaşmıyormuşsun gibi oluyor. Kitap okunsun istiyorsun. Uzun konu...

Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Dolunay,

Çok haklısın ne diyeyim. Sevgiler...