11 Temmuz 2009 Cumartesi

BALBAY SORUYOR

"Okurlarıma benim için önemli bir notum var...

İkinci iddianamenin 985-988. sayfaları arasında yer alan Mustafa Balbay’la ilgili “delillerin ve hukuki durumun değerlendirilmesi” bölümünü lütfen okuyun.

Sadece üç sayfa...

Burada İlhan Selçuk’a, Cumhuriyet’e ve bana, savcıların nasıl yaklaştığını çok iyi göreceksiniz.

Bu üç sayfadan bir tümceyi paylaşmak istiyorum.

“...Sürekli ekonomik sorunlar yaşayan bir gazetenin temsilcisi olarak şüphelinin irtibat halinde olduğu üst düzey bürokratlar ve askeri şahıslarla, devlet yöneticileri ile gazetecilik ilişkisi çerçevesinde yoğun irtibat kuramayacağı, aktif irtibatlarını Ergenekon terör örgütünün referansıyla gerçekleştirdiği anlaşılmaktadır.”

Kimlerle görüştüğüm iddianamede yer alıyor. Örneğin 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer. Bu durumda “terör örgütü” referans veriyor ve ben Sezer’le görüşüyorum.

Sadece 3 sayfa... Lütfen okuyun...

Savunmamı hazırladığım şu günlerde ben de iddianamenin bütününe bakarken bu bölümü de sık sık okuyorum ve soruyorum:

Tutukluluğum bunlarla nasıl açıklanabilir."


Not: Cumhuriyet Gazetesinden Alıntıdır...(11 Temmuz 2009)

2 yorum:

Ateş Böceği dedi ki...

Ah yaa bu insanlar aylardır içerde yatıyor v balbay gibi bir gazeteciyi terör örgütüne üye olmakla suçluyorlar hocam bu ülkede bazı şeyler çok ters gidiyor hemde çok ve biz elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz yazık hem ne çok yazık üzülmemek elde değil....

aysema dedi ki...

Haklısın Sevgili Ateş Böceği, üzülmekten başka elimizden başka bir şey gelmiyor. Gerçek Cumhuriyet Savcılarımıza güveniyoruz. Kısa sürede sonuçlanması gerekir. Suçsuzlar boşuna acılar yaşamamalı...
Sevgiler...