27 Ağustos 2009 Perşembe

NE GÜNDÜ AMA

Gelecek yıl yazlıkta yapmayı planladığımız işler var, hem de ne çok...O nedenle Ayvalık yakınındaki Ege Seramik'e uğrayalım, oradan da Ayvalık ya da Cunda'da bir balık yiyip döneriz diye kararlaştırdık arkadaşlarla. Ancak biz bayanlar bir koşu denize gidip gelelim de öyle çıkarız yola, dedik, dediğimiz gibi de yaptık.

Denize gitmek zor geliyor, ama denizden çıkmak daha da zor. Neyse yüzerken sitenin diğer ucundan bir arkadaş yanımıza geldi, akşam size geleceğiz abimlerle, dedi! Ben de buyurun, dedim çaresiz. Abisi onlarda misafir ve yıllar önce, üç yıl birlikte çalıştığımız öğretmen arkadaşım. Yarın gelin, diyemedim. Arkadaş denizde kaldı, ben tasımı tarağımı topladım hazırlıklar için ve beylere durumu söylemek için eve döndüm.

Döndüm ki trafik karışmış. Meğer biz denizdeyken iki ayrı aile daha eşime bu akşam size gelmek istiyoruz, demiş. Eşim de, yarın buyrun, biz bugün arkadaşlarla Ayvalık'a gideceğiz demiş!

Suratlar asıldı, canlar sıkıldı, ortalık fena karıştı. Ayvalık işi ertelendi, birlikte gideceğimiz arkadaşların planı bozuldu, neyse onlar anlayışlıydı. Ancak diğer sorun kolay çözümlenemedi.Yalancı durumuna düşmüş olmak eşimin canını sıktı. Çözüm, yarın gelin, dediklerimize, bu akşam bekliyoruz, demekle olacak, ama ertelediklerimiz evde değiller. Diğerlerine yarın gelin, demek de hoş olmayacak! Bir yandan hazırlıklar yapılacak...

Ben hazırlıkları yaparken, eşim sık sık komşuları yokladı, sonunda evlerine geldiler, durum anlatıldı, davet edildi. İki masa bahçeye hazırlandı. Gideceğiz diye toplanıp yerlerine konanlardan bir kısmı yeniden çıkarıldı.( Bu yıl işleri son güne bırakmayayım, yola dinlenmiş çıkarım, uyanıklığıyla pek çok şeyi kaldırmıştım! )

Epeyce koşuşturmadan sonra güzel bir akşam, yorgunluğumuzu silip süpürdü. Avukat arkadaş kendi yazdığı şiirleri okudu, size göndereyim bir bakın, dedi. Mühendis arkadaş Cahit Sıtkı'dan, eşim Nazım Hikmet'ten şiirler okudu. Ülke sorunları tartışıldı. Öğretmen arkadaşla anılar tazelendi.

Ve Ayvalık gezimiz bugüne kaldı. Bugün denize gitmek yok!

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Aman fazla kimselere gözükmeden gidiniz:)

özlem dedi ki...

Olsun Dilek'cim, tatilde olur böyle aksilikler, maksat gönüllerin bir olması.
Sevgilerimle...

Şükrü Yılmaz dedi ki...

Sevgili Kardeşim Aysema Dilek,
Günaydın Hayırlı Günler Cumanız Mübarek Olsun http://sukruyilmaz.net/images/cuma5.gif
Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte Ramazan Ayının ve Cuma gününün bereketi evlerinize dolsun,sevgiyle ,saygıyla vede sağlıkla mutlu esen kalın ALLAH'a emanet olun.Saygılarımla

YORUM:Arada sırada böyle süprizler olur ve evdeki hesap çarşıda ki hesaba uymaz derler sağlık olsun nihayetinde bütün dostlarınızla virlikte güzel ve hoş bir gece geçirmişsiniz,şiirler gelince bende isterim...

Şükrü Yılmaz
Antakya-HATAY

http://sukruyilmaz.com
http://sukruyilmaz.net

ZAMAN

Akıp geçiyor hemen zaman
Zamanla öğreniyoruz akılda tuta tuta
Eğleniyoruz, ağlıyoruz, gülüyoruz,
Bunların hepsi zamanla yapa yapa

Mutlu edelim kendimizi
İnsanlara yardım edelim
Çok cıvıl cıvıl bu hayatta
Onlarada yer verelim

Alıntı : Cansu Salcı
http://www.siirdefteri.com/?sayfa=siir&siir_id=35944