4 Eylül 2009 Cuma

KAPATAMADIK AÇILIM VERELİM BARİ


Birkaç yılımız, kadınların başını kapatalım, tartışmalarıyla geçti. Yapamadılar, en azından, resmi olarak... Kapatamadık, açalım bari mi dediler, nedir?

Bir "Açılım" lafıdır gidiyor son zamanlarda!.. Pandoranın kutusu gibi açıldıkça bizim için kötülükler saçılıyor her tarafa:

Kürt Açılımı, dediler. Kazanan kim olacak dersiniz? Kürtler mi, Türkler mi? İkisi de değil bence. Sadece daha çok ayrışacağız.

Ermeni Açılımı, diyorlar. Aldığımız bir şey var mı?

Kıbrıs'ta neler neler kaybediyoruz?

Şimdi de "Su" açılımı yapıyoruz. Bakın bakalım, Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu, televizyonlara yansıyan konuşmasında ne diyor:

''Irak ile Suriye'yi rahatlatmak ve susuz bırakmamak için enerjiden bile feragat ettik. Su, enerjisi alınarak sizlere veriliyor. 2007 ve 2008 yıllarında suyun Irak ve Suriye açısından ne derece önemli olduğu anlaşılmıştır...

Tabii ki komşu ülkelerin sıkıntı çekmemesi için enerjiden feragat etmek pahasına Türkiye'nin en büyük rezerv hacmine sahip Atatürk Barajı boşaltılmıştır. Atatürk Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 10 seviyesine düşmüştür.''


İlginç değil mi?

Yine bize fedakarlık düşüyor gördünüz mü? Kullanmadığımız doğalgazın parasını bile bize ödetiyorlar. Elektrike yüklüce zam yapmaktan çekinmiyorlar. Komşularımızı düşündükleri kadar bizi düşünmüyorlar! Atatürk Barajı boşaltılmış, Irak ve Suriye için... Peki karşılığında biz ne alıyoruz? Bilen var mı? Küçük bir şişe suya verdiğimiz parayı düşününce!..

Yoksa biz üvey evlat mıyız? Veren taraf hep biz oluyoruz nedense?

Ya da alınan bir şeyler var da bizden mi gizleniyor?

2 yorum:

WindRider dedi ki...

sevgili aysema,
tatiliniz bitti biz sehir mahkumlarinin arasina dondunuz, kendi adima sevindim gene bolca yazarsiniz diye - hosgeldiniz :)

bir gun - inaniyorum BIR gun - acilacak insanlarin gozleri ve gorebilecekler gercekleri ve nelerin ne icin peskes cekildigini ve bunu kimlerin nasil yaptigini. en harika acilim o olacak iste.

aysema dedi ki...

Sevgili WindRider,

Zamansızlıktan son zamanlarda yorumlara yanıtlarımı da geciktirdim,özür dilerim. İyi dileklerinize teşekkür ederim.

"Bir gün -inanıyorum BİR gün- açılacak insanların gözleri ve görebilecekler gerçekleri..." dilerim o bir gün çok geç olmaz Sevgili WindRider...