26 Ekim 2009 Pazartesi

SİZ BAKAN OLSANIZ


Hastanede çalışan temizlik işçisi -açıklamaya göre- "domuz gribi"nden ölmüş!

Ölen kişiye çok üzüldüm, ailesine sabır diliyorum. Bu ayrı bir konu...

Ancak benim anlamadığım hastanede çalışan bir kişi öldü diye neden Ankara'daki okullar bir hafta tatil edildi?

Bu bir salgınsa ve temizlik yapılacaksa tüm okullar tatil edilsin. En azından bu sayede okullar temizlenmiş olur değil mi?

Hastanede ölüm olduğuna göre hastaneyi de kapatmak gerekmez mi? Hastalar daha dayanıksız olduğuna göre onlar da ölmesin!

Ayrıca bir ülkenin Sağlık Bakanı, öldürücü bir hastalık, aşı şart(!) dedikten sonra isteyene yapacağız, diyemez, dememeli değil mi?
Diyelim ki sınıftaki 15 öğrenci aşı oldu, 15'i olmadı... Aşı yaptırmayanlar diğerlerinin sağlığını tehdit etmeyecek mi? Salgın varsa keyfilik olmaz, olmaması gerekmez mi? Aşı mı, domuz gribi mi daha tehlikeli ? Salgın var mı yok mu?

Son olarak, koskoca Sağlık Bakanı hem de doktor, "Salgın geliyor, hepiniz öleceksiniz, aşı yaptırın!!!!" diyor,çoğu kişi inanmıyor, güvenmiyor, yaptırmayacağım diyor... Siz bakan olsanız, o makamı işgal etmeyi sürdürür müsünüz?

Bu arada ben döndüm, yol yorgunuyum, saçmalamış olabilir miyim?

12 yorum:

mr_lonely dedi ki...

Saçma değil gayette net mesajlar.
bilmiyorum paranoyak mıyım ama ben bu aşıya güvenmiyorum. Neden dünyadaki tüm ülkeler civasız aşı kullanırken bize civalısı geliyor? Neden kuş gribinde binlerce keneden binlerce kişi öldüğünde sorun yok, büyütülecek bir şey yok diyen insanlar bu hastalığın dünyadaki ölüm oranı bile binleri bulmamışken panikliyor?
Neden aşıların üretildiği Amerika da bile halkın büyük çoğunluğu aşı olmaktan kaçınıyor?

içimdeki yolculuk dedi ki...

bakan fasılda!..ölen kişinin yakınları ihmalden söz ediyorlar .bana görede büyük bir ihmal..bu nasıl bir önlem!..bazı okullar tail ediliyor neden..
ve bu aşı ne kadar güvenli!...
hoşgeldin yok saçmalama değil bunlar gerçklerin taa kendisi

Dolunay dedi ki...

yok hocam ne sacmalaması.cok dogru sozlerın.bunlar hukumetın sacmalıkları :) bende blogumda yazacaktım.neyse sen cok yasa emi :)

Haykırış dedi ki...

Kardeşim Hoşgeldiniz.. ABD ve AB dayatmasıyla yapılacak olan her tür aşıya karşıyım. Ve acaba sayın bakan müneccim mi ki aylar öncesinden bu hastalığın oluşacağını belirtti. O zaman neden önlemini almadın diye adama sormazlar mı? Hem bu yan etkili aşı neyin nesi, fesi oluyor anlayabilmiş değilim. Medyada okudum İngiltere'de bir hasta aşı olduktan sonra geri geri yürümeye başlamış yahu zaten her konuda sayenizde gerilerdeyiz bir de şu aşı melaneti yüzünden insanları geri geri yürütmeye zorlamayın.
Saygı ve sevgiler.

Şeniz dedi ki...

Bloğumda da yazdım neden özellikle Ankara?
Neden tam da 29 Ekim cumhuriyet Bayramı haftası neden neden neden?
Ne domuzum dimi?

aysema dedi ki...

Sevgili mr_lonely,
Hepimizi paranoyak yaptılar. Güvenimizi yitirdik bir kez, bu da onların yaptıklarından kaynaklanıyor, bizim suçumuz değil...

Tuvaleti olmayan okullar var hala. Pek çok okulda sabun yok, pislikten içeri girilmiyor. Okullarda temizlik görevlisi yok, pis kokular sokaklara taşıyor.

Böyle bir ortamda büyük kentlerdeki okulları tatil ediyorlar, bir de ucra köylere açılsalar da acı gerçekleri görseler ya...

Teşekkürler yorum için.

aysema dedi ki...

Sevgili İçimdeki Yolculuk,

Dünya domuz gribi haritasında Türkiye'de ölüm olayı görünmüyor. Ama bizimkiler zatüriye teşhisiyle gelen hasta ölünce açıklıyorlar domuz gribinden öldüğünü...

Gözlerine dikkatle bakın yetkililerin, nasıl da güvensiz bakıyorlar, her şeyin farkındalar, ama aşı için bağlantıları yapmışlar bir kez...

Halk sağlığıyla bu kadar oynanır mı? Çocuk oyuncağı mı bu?

Teşekkür ederim.

aysema dedi ki...

Sevgili Dolunay,

Çok teşekkür ederim. Bence sen de yaz, herkes yazsın. Çok önemli bir konu. Bak tepkiler sonucunda en azından hamilelere daha az zararlı olan aşıyı yapacağız deniyor. İki çeşit aşı var anlaşılan. Kötüsü halka, iyisi kendilerine mi?

Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Haykırış,

Bak bunu duymamıştım, demek aşı insanı geri geri yürütüyormuş. Sakın gerçek neden bu olmasın!.. Biraz fazla ileri gittik, onların gericiliğine uyum sağlayamadık ya, hepimizi bir hizaya getirmek mi istiyorlar?

Güldürdünüz beni, çok teşekkür ederim.

aysema dedi ki...

Sevgili Şeniz,

Açılım fiyaskosunun üstüne bir de
Cumhuriyet Bayramı kutlaması geldi. Atatürk konuşulacak, Atatürkçüler konuşacak, Atatürk İlke ve Devrimleri anlatılacak. Aydınlık Türkiye, çağdaş uygarlık yolu özlemleri dile getirilecek...

Eee bunu unutturmak için bir şeyler yapmalı değil mi? Sakladığınız belgeyi çıkarmanın tam zamanı. Bugünler için bekletiliyordu herhalde, emir geldi, tam zamanı! Hep birden Türk ordusuna saldırıya geçtiler. Oysa birkaç gün önce terör örgütüyle sarmaş dolaş olmuş, hukuku ayaklar altına almışlardı.

Hukuk herkese uygulanmalıdır, bağımsız olarak.

Unutturacaklarını sanıyorlarsa aldanıyorlar...Ne Atamızdan, ne cumhuriyetten ne de Atatürk Aydınlığından vazgeçeriz...

beenmaya dedi ki...

müjde ar'ın dediği gibi bu aşı önce bakanlarda denense ya...

bu arada hoş geldiniz...

aysema dedi ki...

Sevgili Beenmaya,

İki çeşit aşı var diyorlar bu konuda!
En iyisi kendi kendimizin doktoru olmak sanırım.

Sevgilerimle...