15 Eylül 2010 Çarşamba

HANGİSİ DAHA KÜÇÜLTÜCÜ?

1)

"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (), uğradığı saldırıda hayatını kaybeden gazeteci 'in ailesinin yaptığı başvuruda Türkiye'yi suçlu buldu. AİHM, Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 2, 10 ve 13. maddelerini ihlal ettiğine hükmetti. Türkiye, 133 bin Euro ödeyecek."

Yukarıdaki alıntı Sabah gazetesinden. Başlığı: Tokat Gibi Karar. Duygu Leloğlu'nun haberi.

2)


"İSTANBUL - Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşiyle beraber izlemeye geldiği Türkiye-Rusya maçında ‘ponpon kızlar’ın sansürlenmesi sonucu Türkiye FIBA’dan para
cezası aldı. Ponpon kızların şova çıkmaması nedeniyle Türkiye Basketbol Federasyonu’na 3 bin 200 İsviçre Frangı (yaklaşık 4 bin 750 TL) para cezası verildi. (Spor Servisi)"

Bu haber de Radikal'den alıntıdır. Başlığı: Ponpon Kızlar Sansürüne Ceza.

3)


" 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası final maçı sonrası seyirciler tarafından yuhalanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayan basketbol milli takımının kaptanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Maç sonrası taraftar tarafından protestoya uğrayan diğer bir isim ise Abdullah Gül oldu.

Hidayetten telefon

Madalya töreni sırasında devam eden protestolar Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan salondan ayrılırken de devam etti. Bu olayın ardından kaptan Hidayet Türkoğlu yuhalanma nedeniyle Başbakan’a “Çok üzgünüz. Seyircinin bu protestosunu hiç anlamadık. Bunu hiç hak etmiyorsunuz” diyerek yaşananlardan duydukları üzüntüyü aktardı.
"

Evet üçüncü haber de bu... Haberajans.com sitesinden alındı.

Üç haber de çok küçültücü, ama hangisinin ulusumuzu daha küçük düşürdüğüne karar veremedim. Özür dilemesi gereken başkaları da var mı?

EK:25 Milyon Dolar Gelir, Hoş Gelir, Ley Ley Limi Limi Ley

17 yorum:

Mehmet Bilgehan Merki dedi ki...

Sevgili Aysema,
1. haberin "tokat gibi karar" başlığı ülkemizde değil, iktidara kapak olsun. 8 yıllık iktidarların çağdaşlık adına ne yaptılar?
2. haber de yalakalara ders olması (olabilirse tabi) bakımından güzel.
3. haber: Hidayet ne yapsın. toplantıyı NTV'den canlı izledim. Hidayet'ten önce federasyon başkanı ilk yağlamayı yaptı "seyircinin hareketinden dolayı sizden özür diliyorum" dedi. Sen kimsin ki demokratik bir eylemi özür konusu yapabiliyorsun? Ülkemizin başsorunu "yağdanlık" takımından kurtulmak.

beenmaya dedi ki...

al birini vur ötekine diyorum ben...

zihni dedi ki...

Hırant Dink'in ailesinin alacakları bu parayı yine üç yere bağışlayacakları bilgisi de, cemaat-mafya-adalet üçgenine ayrıca darbe vurmaktadır.
Bu konuyu daha geniş işlemeyi düşünürken, burası rastkantı oldu.

Spor konusuna gelince, beebmaya'nın dediği gibi

elifin terazisi dedi ki...

Ülkemin yarısının gözüyle bakarsak küçültücü bir şey yok, her şey normal, mübah...

estergonyesil dedi ki...

İnsan hakları Türklerden başka herkesi herzaman haklı bulacaktır zaten. Hrant dink konusunda yorum yapmak istemiyorum.

Ülke yağcıların ülkesi artık biz arkasından bakıp ağlayalım ülkemize...

JİVAGO dedi ki...

Hepsinden özür dilesek derim!

JİVAGO dedi ki...

Hatta tazminat da ödesek..

neşe dedi ki...

bana da o kadar para ve ev verilseydi,belki ...........
Hrant Dinke gelince...Bu ülkede o kadar çok siyasi cinayet işleniyor ki...
Ülkem zaten bu cinayete karşı çıktı....Bence bunun karşılığı Türkiye'yi şikayet etmek olmamalıydı.Hepimiz Hrant olmuştuk ya....Ayıp ettiler...

aysema dedi ki...

Sevgili Merki,
Katkın ve saptamaların için teşekkür ederim. Bir de gerçek suçlular hesap verseler ya? Yine kapatacaklar, suçlular saklanacak...

aysema dedi ki...

Sevgili Beenmaya,
O kadar çok ki "Al birini vur ötekine" diyebileceğimiz olay. Hem üzülüyoruz, hem de utanç duyuyoruz ne yazık ki...

aysema dedi ki...

Sevgili Zihni,
Konu kapsamlı olarak araştırılmalı bence de. Göz göre göre geldi bu cinayet. Polis içindekiler İstanbul'a terfi ettirildi, üstü kapatılmaya çalışıldı. Yakalananlar piyonlar... Merakla bekliyorum yazını.

aysema dedi ki...

Sevgili Elif,
Ah! Hiç olmazsa suçlu konusunda sizden-bizden demeseler diyeceğim, ama yapamazlar ki... Yandaş olmaktan nemalanıyorlar zaten.

aysema dedi ki...

Sevgili estergonyesil,

Ağlamayalım, toparlanıp mücadeleye devam edelim, diyorum ben. Geç de olsa hesap vermeliler değil mi?

aysema dedi ki...

Sevgili Jivago,
Hatalı olan özür de dilemeli,bedel de ödemeli. Bizde suçsuzlar bedel ödüyor uzun zamandır. Dur bakalım, gün gelecek devran dönecek...

aysema dedi ki...

Sevgili Neşe,
Ateş düştüğü yeri yakıyor ve ne yazık ki ülkemizde bu tür cinayetlerin sayısı oldukça fazla. Devlet vatandaşını korumalı ve suçluları tarafsız bir şekilde yakalamalı. Bizde deliller karartılıyor, birileri sürekli korunuyor. Suçlu olduğunu bildikleri için de AİHM itiraz bile edemiyorlar. Etseler kendi suçları saçılacak ortaya, korkuyorlar.
Sevgiler...

neşe dedi ki...

Devlet vatandaşını korumalı mı dedin canım?İnanamıyorum.Tamam korusun da yok eden kim peki?

aysema dedi ki...

Sevgili Neşe,
Bu cinayetler aydınlatılmadıkça kuşkular hep olacak, haklısın.
Sevgilerimle...