13 Aralık 2010 Pazartesi

TEK BAŞINA MUTLU OLMAK UTANILACAK BİR ŞEYMİŞ

LEKE
Çağın en karmaşık yerinde durduk
biri bizi yazsın, kendimiz değilse
kim yazacak

sustukça köreldi
kaba günü yonttuğumuz ince bıçak

nerde onlar, her kımıldayışta
çakan tansık, ışıldatan büyü
bir gün daha görülmedi
bir gün daha geçti otları soldurarak

öğrendik de körmüş, sanki yokmuş
ne yol ne bir geçip giden
ne kaydını tutan geçip gidenin

dediler ki
onları kilitle, anahtarı eski yerine bırak

oysa
utanılacak bir şeymiş, öyle diyor Camus
tek başına mutlu olmak

sesler ve öteki sesler, nerde dünyanın sesleri
leke dokuya işledi

susarak susarak

(G.Akın)

Güçlerimizi birleştirme günü gelmedi mi? Yetmedi mi sen ben kavgası? Bir kez, hiç olmazsa son kez birleştirin ellerinizi ayaklarınızı. Gücünüze güç katın, ayrışmayın birleşin.

Aydınlıktan yana olanlar, çocuklarının geleceğini düşünenler, var olma mücadelesinde son aşamaya geldik, görmüyor musunuz, duymuyor musunuz çığlıklarımızı?


Şimdi mi aklınıza geldi, daha önceleri neredeydiniz? Ben varsam iyi, yoksam tu kaka söyleminiz sadece size değil, tüm ulusa zarar veriyor. Ülkeyi karanlığa götürenlerin ekmeğine yağ sürmekten vazgeçin artık. Kendi yapamadığınız bir şeyi gündeme taşıyarak zarar veriyor, komik oluyorsunuz aynı zamanda da...


Aklınızı kullanın, kişisel hırslarınızı erteleyin, varsın bu işe gönül vermiş bir başka arkadaşınız milletinin vekili olsun, yeter ki vatan kazansın, ulusun geleceği kararmasın. Kavganın sırası değil, hiç değil...
Yoksa tarihin tozlu yaprakları arasındaki kara lekelerin biri de siz olursunuz, unutmayın...
Küçük olsun, benim olsun diyenler hep kaybetti, hep kaybedecek, hep kaybettirecek...

Güç birliği ederseniz kuruyan dalların arasından çiçekler boy verecek...

Bu hepimizin son şansı, biliyorsunuz değil mi?


EK: LÜTFEN TIKLAYIN
MİNİK ELLER ÜŞÜMESİN,
MİNİK AYAKLAR DONMASIN


12 yorum:

sufi dedi ki...

Birlik olmanın, aralarından su sızdırmayanların gözümüzün önünde koca bir örneği varken biz blog ve çarşaf üzerinde birbirimize girersek o birlik ve beraberlik örneğinin ekmeğine katmerli yağı da biz sürmüş olmaz mıyız? Yoksa amaç bu mu diye komplo teorisi yürütmeye başlıyor yine bu beyinsiz beyinlerimiz.Sonumuz hayrola Aysema'm.Sevgilerimle.

annemineli dedi ki...

Merhaba;''Birlikten kuvvet doğar'' derlerrr..Paylaşıma teşekkürler...ayrıca bloguma bıraktığın güzel yorumada teşekkür ediyorum.....sevgilerrrrr....

beenmaya dedi ki...

öyle "ben"ciyiz, "ben"ciliz ki "biz" olmak ağır geliyor olmalı her birimize!

WarhaWk dedi ki...

Onlar suçlu değil sevgili Dilek hocam.Bence sıra onlara gelmeden sesini çıkarmayanlar,onlara güç verenler suçlu.

Saygılar , Cenk

aysema dedi ki...

Sevgili Sufi'm,
Hem de hayret edilecek bir şekilde tek ses çıkarıyorlar. Bu daha anormal bir durum aslında; o kadar milletvekilinden, her konuda aynı görüş varmış gibi yansıyor. Kişiliksizlik bu kadarı.
Ancak her kafadan bir sesin çıkması da doğru değil. Olağan dışı günlerden geçiyoruz, ortak paydalarda güç birliği yapmak gerekir. Yoksa sonumuz hayrolmayacak gibi görünüyor.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Annemineli,
Ben de teşekkür ediyorum, sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Beenmaya'm,
Bencillikten kurtulsak, biraz rahatımıza kıyabilsek, biz olabilsek her şey çok güzel olurdu. Keşke olabilsek!
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili WarhaWk,
Sustuk bekledik, biz sustukça onlar kendi yaptıkları yasaları bile hiçe saydılar. Meydanı boş bıraktık. Suçun tamamı değilse bile çoğu bizim Nazım'ın dediği gibi. Haklısın.
Sevgilerimle...

Dilekkmutfakta dedi ki...

ziyaretiniz için teşekkürler tekrar beklerim,bende sizi izliyorum sevgiler...

aysema dedi ki...

Sevgili Dilekmutfakta,
Çok teşekkür ederim. Sevgilerimle...

Adsız dedi ki...

İşte bu hafta baiyerde olacak Aydınlık dergisinden bir özet

Aydınlık varken WikiLeaks’e gerek yok!

Yine bomba gibi haberlerle karşınızdayız!

Aydınlık Londra büromuz, ciddi bir hazırlıkla ve tartışmaya yer bırakmayan belgelerle bir haber hazırladı. Sürmanşetten verdiğimiz haberi geçen hafta bu sayfadan okurlarımıza duyurmuştuk.Kamuoyunda ‘Erdoğan’ın kasası’ olarak tanınan Remzi Gür, İşçi Partisi’nin konuyla ilgili bir açıklaması üzerine “ispatı yok” demişti. Tayyip-Gül ikilisiyle Remzi Gür arasında nasıl bir para ilişkisinin olduğunu bu sayımızda kanıtlıyoruz.

Belgeler iç sayfalarımızda!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Londra’da ‘Yunus Emre Enstitüsü’nün açılışını yapıyor. Cumhurbaşkanı Gül, binayı satın aldığı için Remzi Gür’e teşekkür ediyor. Muhabirlerimiz, İngiltere’de kamuoyuna açık olan tapu kayıtlarına bakıyorlar ki, binayı Remzi Gür almamış; tersine Remzi Gür’e ‘vergiler dahil yıllığı 1 paunddan’ hediye edilmiş!

Binayı satın alan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yönetimindeki ‘örtülü ödenekten’ beslendiği Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı tarafından açıklanan USİDER adlı ‘dernek’. Avcı, derneğin ‘Emniyet teşkilatının sivil imamı’ tarafından yönetildiğini de kitabında anlatıyor... USİDER’in Deniz Feneri ve Kanal 7’yle kesişen yolları da, dikkat çekici...

Ayrıntılarına göz atıldığında ortada ‘şeytana’ değil, Türkiye Cumhuriyeti’ne ‘pabucu ters giydiren’ işler döndüğü anlaşılıyor... Enstitü Başkanı Prof.Dr.Ali Fuat Bilkan’ın “Öyle bir Enstitü kurduk ki, iktidar değişse bile kimse bize müdahale edemez” yollu açıklamaları, bizce yeterince aydınlatıcı. Remzi Gür’ün kontrolundaki şirket aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti, Londra’da British Council ile resmi ilişkiye geçiyor... İstihbarat çalışmaları nedeniyle Moskova ve Tahran’dan atılan British Council’le, 20 dolayında ülkede ortak faaliyet yürütüleceğinden söz ediliyor...

Bu haberi yayına hazırlarken bir başka bomba haber daha ‘ayağımıza takıldı’. Evet, Nakşibendi tarikanının internet sitesinde yayımladığı Remzi Gür görüntülerinden söz ediyoruz. Başbakan Erdoğan’ın ‘danışmanı’ sıfatıyla gezen Remzi Gür, Şeyh Nazımi Kıbrısi’nin karşısında iki büklüm oturuyor, nasıl Hükümet edileceğine dair Şeyhten talimatlar alıyor. Bir yandan da Cumhuriyet’i nasıl yıkacaklarını konuşuyorlar. Şeyh Kıbrısi konuşuyor, Remzi Gür “Amin”, “Elhemdulillah” diyerek devamlı onu onaylıyor!

Başbakan Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nden yansıyan bu resme son fırçayı vuruyor: “Üçe bağlayın”!

Aydınlık Azerbaycan’da da gündemde

Aydınlık, Azerbaycan'da da ses getirdi. Ülkenin etkili gazetelerinden Hafta-İçi-Az geçen haftaki kapağımızı haberleştirdi. 6 Aralık’ta Nahid Canbakışlı imzalı haberlerde, geçen haftaki kapak haberimiz işlendi. 7 Aralık’ta ise İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Erdoğan’ın banka hesaplarıyla ilgili Mahkemede yaptığı konuşma, “Doğu Perinçek’ten Erdoğan’a Darbe: 7 milyarı nasıl topladın?” başlığıyla yayımlandı.

Ali Gündüz

aysema dedi ki...

Sevgili Ali Gündüz,
Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Bu konuda hiçbir şey şaşırtmıyor artık.
Çözüm için güç birliği şart değil mi? Gerçek suçlular hesap vermeli...