2 Mart 2011 Çarşamba

BIRAKIN BİRİLERİ DE MASUM KALSIN

Ülkeme, Ulusuma, Cumhuriyetime, Özgürlüğüme, Bloguma Dokunma!


Uzun süredir zamansızlıktan bloguma giremiyordum. Bugün kısa bir not için girdim ki ne göreyim?
"İleri Demokrasi!" almış başını gidiyor. Neymiş Digitürk kanalı bazı siteleri şikayet etmiş, yasalara göre suç işliyorlarmış. Eee bundan kim sorumlu şimdi? Suç bireysel değil mi? Suçlu olanla başedemeyen devlet mi olur? Suçluyu bulup suç unsurunu engellersin olur biter. Tabi amaç üzüm yemek değil de bağcıyı dövmekse o başka...

Ancak bu yasak beni hiç şaşırtmadı, hatta bekliyordum, diyebilirim. İleri Demokrasinin örneklerine daha önce pek çok alanda tanık olmadık mı? Hepimizi suçlu yapmanın bir yolu bu? Cumhurbaşkanımız korsan film indirip izliyor; başbakanımız yasaklattığı you to be'ye kaçak girdiğini dünyaya ilan ediyor; hatta herkesi suça teşvik edercesine "Siz de girebilirsiniz." diyor.Ve biz de kendi blogumuza kaçak giriyoruz onun sözüne uyarak.

Masumiyet birilerini çok mu rahatsız ediyor ? Az ya da çok, hepimiz suçlu olursak gerçek suçlular kendilerini daha mı iyi hissedecek ne?

Atatürk'ü özlüyorum, Atatürk Türkiye'sinde başım dik, özgür, bağımsız, insanca yaşamak istiyorum. Yapılanları içime sindiremiyorum. Ve ülkemin, ulusumun geleceğinden endişe ediyorum. Adım adım bilinmezlere sürükleniyoruz. Geçmiş olsun Türkiye!

6 yorum:

nesrin dedi ki...

Dilek Hanim, umarim hersey hallolur, yoluna girer. Tahminimce biz yurtdisindan sizi eskisi gibi görebilmeye devam edebilecegiz. blogum hayatimin bir parcasi olmustu. Simdi kiminle dertlesecegim? Sevgilerimi yolluyorum.

buraneros dedi ki...

Durmak yok:))

Yılmak ve umutsuzluk da...

elifin terazisi dedi ki...

Yine Diyarbakır mahkemesinden karar çıkartılmış, çünkü orada bilir kişi yokmuş.

aysema dedi ki...

Nesrin Hanım,
Sayelerinde hepimiz teknoloji canavarı olduk. Bilgisayarın ayarları değiştirilerek bloglara girilebiliyor.
Ama doğru yol dururken neden dolambaçlı olanı kullanalım ki? Bizler her şeye karşın temiz kalmak istiyoruz. İnsani değerleri savunuyoruz bloglarımızda.
Gerçek suçlular baş üstünde taşınıyor, davul zurnayla karşılanıyor.
Suçsuzluk suç sayılır oldu nicedir. Bu dönem de geçecek, herkes hak ettiğini bulacak demek rahatlatıyor beni.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Buraneros,
Giderek umudum azalıyor. Sanki son aşamaya geldik. Yanılmış olmayı öyle çok istiyorum ki...
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Elifin Terazisi,
Ben de neden hep Diyarbakır, diye düşünmüştüm. Hinlikleri bulmada bir numaralar desene... Gerçi bilirkişisini de bilmezi de atamak,ayarlamak zor değil onlar için.
Keser döner sap döner...
Sevgilerimle...