17 Şubat 2012 Cuma

ALANYA'DA TUTUKLANAN YOLYanlış okumadınız. Alanya Oba Belediyesi sınırları içindeki bir yol tel örgülerle tamamen trafiğe kapatılmış. Mahkeme kararıyla tutuklu...

Daha önce geldiğimde de görmüştüm, şaşırmıştım ama geçici bir sorundur, düzelir diye de unutup gitmiştim. Bu kez geldiğimde ne göreyim! O yolun tutukluluğu hala devam ediyor.
Eee onca değerli insanın tutukluluğu yılları devirmişken yolun tutukluluğunun sözü mü olur demeyin. Yol, yolsuzlukların en büyük kaynağı. Bizde en çok yol yapmayı seviyorlar. Her yıl yollar, kaldırımlar yenileniyor. Yol'dan yolunu buluyorlar, kaldırım'dan kalkınıyorlar. Kimler mi? Onlar kendini bilir, ben söylemeyeyim.

Efendim, Alanya'nın Oba Belediyesi vatandaşın tapulu arazisine, haber vermeden, kamulaştırmadan, gidişli dönüşlü kocaman bir cadde yapıvermiş. Vatandaş da Belediyeyi mahkemeye vermiş ve kazanmış. Mahkeme kararıyla koca caddeyi tel örgülerle ulaşıma kapatıvermiş. Cadde ve caddeye bağlı ara sokakların girişi araba trafiğine tamamen kapalı iyi mi? Turistlerin şaşkın bakışlarını saymazsak herkes alışmış gibi görünüyor bu duruma.

Oysa mağdur olanlar ki sadece arazisine zorla el konan yurttaşı kastetmiyorum, orada oturan yüzlerce vatandaş sesini çıkarsa, tepki gösterse Belediye de gereğini yapmak zorunda kalır. Bugün ona yarın bana dese, bir diyebilse...

Pazartesi pazarına giderken oradan geçiyoruz, yayalar için küçücük bir açıklık bırakmışlar, insaf etmişler sağolsunlar.

Bakalım daha neler göreceğiz...


Buraya kadar okuduysanız lütfen aşağıdaki fotoğraflarıma da bakar mısınız? Uzun süredir yüklemeye çalıştığım fotograflar hep böyle perdeli çıkıyor. Neden? Sorun bende mi, fotograf makinemde mi, blogerde mi? Bir bilen varsa yardım etsin lütfen. Şimdiden teşekkürler...


3 yorum:

Elif'in Terazisi dedi ki...

Her durumda vatandaş ceza çekiyor.

Takip ettiğim bloglarda bu sorunla karşılaşmadım, acaba makinanızda olabilir mi?
Ben de zaman zaman düşünüyordum neden böyle fotoshop yapıyor acaba diye?
Blog hakkında bilgiler veren teknoloji bloglarına sorun isterseniz.

MEHMET dedi ki...

Bugün ona yarın sıra bana gelecek diyecek bilinç düzeyinden uzak kafa yapısı, bir gün kapısı çalındığında, geç kaldığını anlamaz umarım.

PC'lerin mevsimsel olarak bir sorun yaşadığını, resim yüklerken ve yorum verirken anladım. Format atmayı deneyerek belki düzeltebilirsiniz.

laleninbahcesi dedi ki...

Dilekcim
resimlerimi bilmiyorum ama Asortik Krep, biraz dokundurmalı bir şey yazınca yazılarının beyaz şeritle kapalı çıktığını yazmıştı.Ama sonra görmedim öyle bir şey. Bu ülkede o kdar anlamsız şeyler oluyor ki yola hiç şaşırmadım. Kalkan'da tatil yaprken paundla alış veriş yaptık.Nasıl yapıyorsunuz böyle bir şeyi diye sordum,İngilizlerin tam 900 tapulu evi varmış. Buranın gençleri onların teknelerinde, evlerinde, bahçelerinde çalışıyor. Gençler serserilikten kurtuldun dedi adam. Yani sömürge de olsak bunlar razı olacaklarmış. İçim cız cız etmişti.
O belediye ne yapılırsa yapılsın ,o paranın bir şekilde tahsil yolunu bulur.

Sevgimle