15 Mart 2012 Perşembe

İZMİRLİ ANNELER'DEN DUYURU- Yüreğimizle Yanınızdayız

15 Mart Perşembe akşamı saat 18.30’da ve 16 Mart Cuma akşamı saat 18:30’da Gündoğdu Meydanında oturma eylemi de yapılacak.

Eğitim; bir ülkenin, bir toplumun kaderini tayin eder. Eğitim, gündelik siyasi tartışmalar içinde heba edilecek bir alan değildir.


Eğitimde yapılacak yeni düzenlemeler, reformlar, başta siyasi partiler


olmak üzere, eğitimciler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, medya vb.


tüm toplum kesimleri tarafından yeterince tartışıldıktan sonra olabildiğince

geniş bir mutabakat ile yapılmalıdır.

4+4+4 Kesintili Eğitim ile ilgili yasa teklifinin henüz kamuoyunca yeterince tartışılmadığı, çok

farklı görüşlerin

ve eleştirilerin olduğu izlenmektedir.

Bu durum ülkemizin geleceği ile ilgili


çeşitli kaygıları beraberinde getirmektedir.


BASIN AÇIKLAMASI

İzmirli anneler, çocuklarımızın geleceği için TÜM İZMİR HALKINI 15 Mart Perşembe akşamı saat 18.30’da ve 16 Mart Cuma akşamı saat 18:30’da Gündoğdu Meydanında oturma eylemine; 18 Mart Pazar günü saat 16:30’da Cumhuriyet Meydanı sahil kesminden Gündoğduya yürüyüşe davet ediyor.

Katılımcıları emzik, yaka ve düdüklerle bu eylemlere davet ettiklerini belirten anneler, sadece okula başlayacak olan çocukları olanların değil, torunlarımızı ve onların torunlarını düşünerek, duyarlı tüm vatandaşlarımızın yanlarında yer almalarını bekliyorlar. Daha önce N.Ç olayında yine tepkilerini dile getiren anneler, bu kez değiştirilen Milli Eğitim Yasasının ülkemizin gerçeklerine uygun olması, uzmanların fikri ve görüşü alınarak oluşturulması gerektiğini savunduklarını belirttiler ve 11.03.2012 - Pazar günü değiştirilen Milli Eğitim Yasasını desteklemedikleri için bu eylemleri düzenleyeceklerini bildirdiler.

İzmirli anneler grubu sözcüsü ; “ Çocuklarımızın siyaset malzemesi yapılarak, onların hayatını etkileyecek kararların, hiçbir bilimsel temeli olmayan bir anlayışla çocuklarımıza dayatılmasına karşıyız. Bu yasa ile çocuklarımız hayatı tanımadan meslek seçmeye zorlanıyorlar. Bilimsel verilere dayanmayan, siyasi amaçlarla hazırlanan MİLLİ EĞİTİM yasasını red ediyoruz. Çocuklarımızın geleceğini istiyoruz. Biz İzmirli anneler grubu olarak Milli Eğitim Yasası ile karartılmak istenen geleceğimiz için bize katılın, geleceğinize sahip çıkalım diyoruz” dedi.

BURADAN ALDIM.
Sevgili Yeliz'e ve Tüm duyarlı insanlarımıza teşekkürlerimle selam ve sevgilerimi gönderiyorum...

2 yorum:

yeliz dedi ki...

tekrar teşekkürler...

cinar dedi ki...

Yapsa yapsa izmitliler yapardı zaten, bravo.