31 Aralık 2012 Pazartesi

DOĞUM VE ÖLÜM

Yeni yılın doğmasına saatlerin kaldığı bir zaman dilimindeyiz... 

2013 doğum sancılarıyla kıvranırken doktorlar da sancılı... Normal mi olsun, sezeryanla mı? Bebek yıl, bir türlü gelmek istemiyor dünyaya, ters dönmüş oturuyor. Aslında kürtajlık bir durum var ama doktorlar bunu akıllarının ucundan bile geçiremiyor. Bu çocuk doğacak, başka yolu yok...

Bebek kaygılı, yan odadan can çekişen 2012'nin yürekler yakan çığlıkları kulakları tırmalıyor. Af diliyor eski yıl, çok can yaktım, çok acılar yaşattım suçsuz insanlara; pişmanım! çok pişmanım diye inliyor.  "Kurt'lu yıl git artık!" diye fısıldıyor genç asistan, her tarafımızı böceklendirdin; yetmiyormuş gibi hastalarımla aramızı bozdun, ispiyoncular aracılığıyla onurumuzla oynadın, git! Kaç doktor intihar etti senin yüzünden...Diğer doktorlar "sus" işareti yapıyor hemşireler gibi, yerin kulağı var ne de olsa...

Ahh! keşke sadece bu olsa, bu kadar olsa! Beni kullandılar, beni kandırdılar; "Her şey çok güzel olacak!" demişlerdi, inandım. Benden önceki yılların başlattığını ben de sürdürdüm. Hapishaneler gazeteci, bilim insanı komutan, aydın dolu; hepsi benim yüzümden. Yalan söyleyenler baş tacı edilmiş bilemedim. Doğru söyleyenler tu kaka... Özür diliyorum hepsinden, affedin de huzur içinde öleyim!..

Son pişmanlık faydasız, 2012 gidici. Sizi bilmem ama ben seviniyorum ondan kurtulduğumuza...

2013, pek çok sorunu devralacak olmasına karşın tüm umutlarımızı da koynunda saklıyor. Gelsin, temiz bir sayfa açsın ulusumuza; yüzümüzü güldürsün. Kuşlar gibi özgür olalım, sevgiyle kucaklaşalım. Mutlu, mesut yaşayalım. Hak yerini bulsun, gerçek suçlular cezasını çeksin, herkes emeğinin karşılığını alsın. Çocuklarımız aydınlık bir dünyada sağlıklı  beslensin, eğitilsin, gönlünce yaşasın, yetenekleriyle yaşama katkı sunsun...
Mutlu yıllarımız birbirini kovalasın...

EK: MUTLU YILLAR
29 Aralık 2011'de yazmışım.       

9 yorum:

Arzu Sarıyer dedi ki...

Mutlu umutlu yıllar Dilek 'ciğim.Sevgiler.

KAMİKAZE dedi ki...

Aysema öğretmenim ben de size ailecek sağlıklı,huzurlu,umut dolu yıllar diliyorum.her şey gönlünüzce olsun.iyi ki varsınız.

Sabahattin Gencal dedi ki...

Merhaba,
Yeni yılınızı kutlarken devamlı mutluluklar dilerim.
Bazı zamanlarda mizah edebiyatının geliştiğine güzel bir örnek verdiniz.
İnşallah edebiyatın yanında özgürlüklerimizde, hukukumuzda, eğitim sistemimizde...vb. temel unsurlarda da güzel gelişmeler olur.

FADİŞ dedi ki...

Mutlu yıllar, azıcıkta olsa umut var:)

Elif'in Terazisi dedi ki...

Mutu yıllar, her şeye rağmen umutlu bir yazı; kötüler gider....

Mutlu yıllar dilerim:)

nesrin dedi ki...

Mutlu yillar Aysema hanim, herkese gönlünce gecirebilecegi bir yil dilerim.

buraneros dedi ki...

Önce çok teşekkür etmeliyim mesajınız için:)) Çok zarifsiniz:))

Ben de size ve ailenize mutlu bir yeni yıl dilerim:))

Yazılarınızdaki mizahı ve dokundurmaları çok sevdiğimi daha önce söylemiştim ama bu kez altını kalın kalın çiziyorum: Çünkü farklı bir yazı algısıyla gelmiştim, başlıktan yola çıkarak.

Önce kendime sonra da yazıdaki derinliğin lezzetine gülümsedim:))

Mehmet Osman Çağlar dedi ki...

Aileniz ve sevdiklerinizle mutlu yıllara dostum.

Sevgi ve saygılarımla...

hasret senfonileri dedi ki...

umudun bittiği yerde artık canlı yoktur.. yıl bitse ne olur yenisi gelse ne olur?? Dilerim umutlar bitmesin ve onları öldürenlerin yok olduğu bir yıl olsun..