21 Şubat 2013 Perşembe

SEZİ-YORUM: Yardım (İlgi Desteği) Ricası

SEZİ-YORUM: Yardım (İlgi Desteği) Ricası

NEHİR İDA: YARDIM RİCASI  

" Önceki gün sözünü etmiştim. Akşamında hastanede sonlanan bir atak yaşadım. Şimdi çok daha iyiyim. Birkaç yıldır sürekli araştırıyorum ama ne yazık ki bu kadar yaygın bir hastalığın herhangi bir derneği veya örgütlenmesi yok. Birkaç defa girişimlerim de oldu ama bireysel çabalarla yasalara bir şeyleri dahil etmek  mümkün değil. Avrupada FMF hastalarının uygun istihdamı ve kazanılmış birçok dava örneği olmasına rağmen  Türkiye de birşeye rastlayamadım. Facebook grupları olduğunu okudum ama girişimlerine tanık olamadım. Bende Fmf kaynaklı olduğu düşünülen epeyce sorun var. Bunların 1 tanesi bile hayat kalitesini düşürebilecek hastalıkken hepsini varın siz düşünün."

 DEVAMI:

EK: Katkı sağlamak isteyenler fecabooktaki sayfaya katılabilir. ŞURADAN ulaşabilirsiniz.

4 yorum:

bücürükveben dedi ki...

çok geçmiş olsun diyorum arkadaşına:((((inşallah iyi haberler verir...
sevgilerle

Ebru dedi ki...

Çok teşekkür ederim Aysema hocam desteğinize

aysema dedi ki...

Sevgili Bücürükveben,
Hastalık çok ciddi ve ülkemizde teşhisi zor bir hastalıkmış. Ne kadar çok kişiye ulaştırabilirsek bilinçlendirmiş oluruz. Ben de bilmiyordum. En azından belirtilerine dikkat etmek gerekiyor. Doğru teşhis doğru tedaviyi getiriyor. Tüm hastalara geçmiş olsun diyorum, sağlık diliyorum.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Ebru,
Asıl ben teşekkür ederim. Bilgi sahibi olduk sayende.Sana ve tüm hastalara şifa diliyorum canım. Keşke elimizden daha fazlası gelse.
Sevgilerimle...