31 Aralık 2017 Pazar

ANAHTAR NEREDE? "Bir gün Nasrettin Hoca anahtarını düşürmüş. Bahçede bir o tarafa bir bu tarafa bir şey aradığını görenler sormuşlar. Anahtarımı kaybettim de onu arıyorum demiş Hoca.
  Komşular yardıma gelmişler ama nafile bir türlü bulamamışlar. Burada mı düşürdün, iyi biliyor musun? demişler.
   Yok demiş, ahırda düştü.
   İlahi hoca ahırda düşen anahtar, bahçede aranır mı?
Hoca gülmüş.
-Ahır karanlık üstelik yerler saman dolu, burası aydınlık da ondan burada arıyorum."


Yeni bir yıla başlamak üzereyiz ve ben yeniden buradayım.

 Uzun bir süre yazacak derman bulamadım, sonra yazmak istedim, bloguma giremedim iyi mi? Şifremi unutmuştum, misafir gibi gidip geldim. Ve sevgili Özge'm yetişti sorunumu çözdü.

 Ancak bu kez de noktalama işaretlerinin yerini bulamıyordum. Yeni bilgisayarım iyiydi hoştu ama İngilizce klavyeliydi. Biraz çabayla noktalama işaretlerime de kavuştum. Ve yazıyorum... Bunun benim için ne kadar önemli olduğunu anlatamam. 

2017 zor bir yıldı, ulus olarak çok sıkıntılar yaşadık. Sorunlar büyüktü, ama çözümsüz değildi. Anahtarın yeri biliniyordu ama sürekli aldananlar halkı aldatıyor, anahtarı tehlikeli sularda arıyormuş gibi yapıyordu.  Çünkü bu ortam işlerine geliyordu.

2018 geliyor, gelsin bakalım. Eski yılın sorunlarıyla geliyor. Korkarım çığ gibi katlanarak büyüyen sorunlarla... 

Ama sorunlar çözümsüz değildir yeter ki anahtarı doğru yerde arayalım. Ulusça aklı rehber edelim, Atamızın çizdiği aydınlık yoldan gidip umutla, inançla çabalayalım. 

Yeni yılda iyiden güzelden doğrudan yana tüm dilekleriniz gerçekleşsin dostlar... 

Yeniden merhaba... 3 yorum:

bücürükveben dedi ki...

Tekrar hoşgeldin sevgili arkadaşım, evet çok haklısın Nasreddin Hoca gibi yapmayalım, anahtarı doğru yerde arayalım, bizim anahtarımız yani bu ülkenin anahtarı belli, Atatürk ilkeleri, akıl, bilim, hoşgörü, mantık, sağduyu....o anahtarla açılmayacak kapı yok.
Mutlu, güzel, huzurlu bir yeni yıl diliyorum.:)

aysema dedi ki...

Sevgili bücürükveben çok teşekkür ederim. Sana da sağlıklı mutlu huzurlu nice yıllar diliyorum. Artık ulusumuz aydınlıklarla buluşsun, en büyük dileğim bu... Sevgiyle.

Web Kenti dedi ki...

Çok başarılı bir blogunuz var tebrikler.