9 Haziran 2011 Perşembe

SİBER SAVAŞ BAŞLADI (MI?)


Olur mu olmaz mı bilmiyorum, ama konu çok çok önemli!
Buradan OKUYUN, bilenler bizi aydınlatsın lütfen...

7 yorum:

Adsız dedi ki...

sevgili aysema, bu konuda da dezenformasyon bulunmakta.

bu linki okumanızı tavsiye ederim:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23950253

aysema dedi ki...

Sevgili WR,
Ekşi sözlüğe yazılanları okudum, durum oldukça karışık anlaşılan.
Çok teşekkür ederim ilgin için. Bu arada hoşgeldin...

Ali İkizkaya dedi ki...

Sevgili Hocam !
Ben de sizin yazınızla bir kere daha okudum. Ortalık o kadar karışık ki, ne oluyor, kim kimdir anlamak çok zor.
Tek şey biliyorum o da acayip bir şekilde sindirildiğimiz.
Sevgiler..

aysema dedi ki...

Sevgili Ali İkizkaya,
Sindirildiğimiz çok doğru. TV'lerde liderlerle programlara katılan gazetecilere dikkat ediyor musunuz? Onlar adına üzülüyorum, hatta utanıyorum. Başbakanın karşısında kuzu, muhalefetin karşısında kurt gibiler... Yazık bu ülkeye!
Dilerim geldikleri gibi giderler, rahat bir soluk alır ülke. Baskı,sansür, korkutma,sindirme,tehdit bıktırdı insanları...

Ali İkizkaya dedi ki...

Hocam gerçekten haklısınız. Tarihin talihsiz ve bedbaht bir kısmına tanıklık ediyoruz. Aptallaştırılmış bir şekilde seyrettiriyorlar. Kabustaki gibi bağırıyoruz ama sesimiz çıkmıyor. Kan ve ter içinde uyanmasak bari.

aysema dedi ki...

Seçimden sonra da zor günler yaşayacağımız kesin. Seçilseler başka, seçilmeseler başka başka sorunlar...
Akıl fikir diliyorum herkese...

Adsız dedi ki...

"operationturkey'in tek bir amacı vardır, o da internetin temel ilkesi olan bilgi alma ve bilgi verme özgürlüğüne sahip çıkmaktır.

Bu operasyon partilerle ilgili değildir, bu operasyon medyaya karşı değildir, bu operasyon Türk halkına karşı değildir, aksine Türk halkının yanındadır. Bu operasyon, Türkiye'de uygulanmakta olan internet sansürüne artık bir dur demek için yapılmaktadır. Bu operasyon, Türkiye'yi sansür ayıbından kurtarmak ve Türk halkının haber alma özgürlüklerini savunmak için yapılmaktadır. Ve bu sansür zihniyeti devam ettiği sürece, bu sansüre sebep verenler, uygulayanlar ve yardım edenlere karşı operasyonlar sürecektir. İlk operasyon sadece bir uyarıdır.

Türk medyasında yer aldığı üzre, Anonymous yabancı bir hacker örgütü değildir. Anonymous'un kimliği yoktur, ulusu yoktur.

Anonymous, dünyanın her yerinde bilgi ve ifade özgürlüğüne destek veren bir oluşumdur. Anonymous'un hiç bir devletle veya örgütle ilgisi yoktur. Anonymous, yaklaşık 2003 yılında kendi kendine oluşmuş ve evrimleşmiştir.

Herkes Anonymous olabilir. Patronunuz, işyerindeki temizlikçiniz, ilkokul öğretmeniniz, nişanlınız, sevgiliniz, hatta kendi çocuğunuz. Anonymous'un liderleri yoktur. Anonymous'un resmi mesajları yoktur. Anonymous'un resmi videoları yoktur. Anonymous'un resmi temsilcileri yoktur. Anonymous'un resmi buluşmaları yoktur.

Anonymous'un resmi bir amacı yoktur. Anonymous kişisel ordunuz değildir. Herkesin katkısı eşittir. Anonymous bütüne güvenir, Anonymous bütünün bir parçasıdır. Anonymous, anonimdir.

Kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

"Anonymous adına, Anonymous."