7 Haziran 2013 Cuma

"BAŞBAKANIM SİZDEN ARTIK KORKUYORUM"

BAŞBAKANA YAZILAN BİR MEKTUP
Simto Alev

5 yorum:

bücürükveben dedi ki...

Ben bu mektubu sevmedim. Sevemedim. Bir kere başbakanım olarak kabul etmiyorum o şahsı. İkincisi çok alttan alınmış, çok yalvar yakar bir üslupla yazılmış, üçüncüsü korkuyorum denmiş hayır Atatürk gençliğine korkmak yakışmaz, o bizden korkuyor ve de korksun. Bizi görseymiş, severmiş aman yok kimseye yalvarmayacağız, kimseden korkmayacağız, başımız dik, kimsenin önünde eğilip bükülmeyeceğiz, çünkü BİZ HAKLIYIZ, O HAKSIZ.

Böyle eğilip bükülüp, yalvar yakarırsa daha da ezerler adamı.

aysema dedi ki...

Sevgili Bücürveben,
Artık ben de korkuyorum... Düşünsene, "Yol ver gidelim, Taksimi ezelim!" diye bağıran gençleri Taksim'deki gençlerin üzerine gönderirlerse ne olur?
Oradaki gençlerin elinde kitap var. Bunların satır,sopa,hatta Rize'dekilerin cebinde silah vardı fotoğraflarda... Madımak, Maraş, Çorum olayları gözlerimin önünden film şeriti gibi geçiyor. Korkuyorum. Bir de bunların yanında polislerin olduğunu düşün... Allah korusun, akıl fikir versin.
Yorumlarına bakıyorum, hep tehdit, hep küfür dolu...
Okuyan, düşünen gençleri istemedikleri bir konuda hiçbir şeye yöneltemezsiniz. Ama diğerlerini bir sözle hiç tanımadığı kişilerin üzerine sürebilirsiniz.
Güçler, yöntemler eşit değil. Sayıların eşit olduğunu varsaysak bile anlayış farklı. Biri insancıl, diğeri kindar...

Haklı oldukları halde, çeşitli komplolarla değerli insanlarımızı hapislerde çürütmüyorlar mı?
Bu demek değil, mücadeleyi bırakacağız. Oyuna gelmeden, dikkatli,özenli yapacağız. Zekasını kullanarak direnen gençleri kutluyorum, destekliyorum.
Sevgilerimle...
Yüreğine sağlık canım benim...

bücürükveben dedi ki...

Korkmak çok doğal, çok insani bir duygudur, her insan korkar ben de korkarım, ya öldürülürsem, ya kafama biber gazı kapsülü isabet ederse...ama korktuğunu belli etmeyeceksin asla. Savaşta - ki bir savaştayız şu an- düşmana, rakibine korktuğunu belli etmek yenilgiyi getirir. Bir de şu var tamam korkmak doğal, insani bir duygu ben dahil herkes korkar mesela ben depremden çok korkarım, ödüm patlar:((vs. ama korkunun ecele faydası yok, nasılsa bir gün bir şekilde hepimiz öleceğiz, korksak da öleceğiz, korkmasak da öleceğiz:)o zaman iyisi mi korksak bile belli etmeyelim:)
sevgilerimle

bücürükveben dedi ki...

ha bir de ençok Tayyip korkuyor şu anda, ödü patlıyor, rüyalarında yakalandığını boynuna ip geçirildiğini veya yerlerde linç edildiğini görüyor....o yüzden kimyası bozulmuş bugün Emine'yi bile azarlamış:))

aysema dedi ki...

Sevgili Bücürükveben,
Tayyip ve şürekası herkesten çok korkuyor; korktukları için de her türlü yola sapıyorlar.
Dediğin gibi korkunun ecele faydası yok. Herkes yaptığının bedelini ödeyecek.

Haklıyız, başaracağız, ancak haklıyken haksız olmamak için deçok dikkatli olacağız. Birleşe birleşe kazanacağız...