22 Ekim 2007 Pazartesi

BEKLEYİŞ

21 ŞUBAT 1973
İşte böylece bir gün daha geçti. Dün geldim, hazırlandım. Bu sabah 8.30'da kalktım.P.....geldi,biraz onunla konuştuk.Öğleden sonra F....ile Y.....Abilere gittik.Resimleri verdim. Bir saat kadar oturduk.

Ya onların teklifini kabul etseydim! Sözümden de dönemezdim.Hiç sevmediğim bir kişiyle evlenecektim.Şimdi galiba seviyorum A......'i. Aşık mı oldum?
Ü.......... geldi...Şu anda yerleşiyor. Büyük bir merakla anlatacaklarımı bekliyor. F.........'de ranzada sözde ders çalışıyor. Ben de A.........'den gelecek mektubu bekliyorum sabırsızlıkla...Acaba ne yazacak?


2 MART 1973
Bugün tam on iki gün oldu geleli.Hala ondan bir haber yok.Çok üzülüyorum.En çok da aldatılmış olmam, aptal yerine konmam beni bitiriyor.
Niçin sanki onu gördüm, o kadar sevmeme gerek var mıydı?Unuttu mu?Yok canım, olur mu öyle şey...Olmaz mı, hiç olmuyor mu?


14 MART 1973
Biraz önce okulun revirinden geldik.
Bu arada o kadar olay yaşandı ki anlatmaya hangisinden başlayacağımı bilemiyorum.En iyisi önem sırasına göre anlatayım:

12 Mart günü sabah postasında A........'den mektup aldım.Nasıl okuyacağımı bilemedim.O anda yazılıdan çıkmıştık, pek de iyi geçmemişti.Mektup her şeyi unutturdu bana.Artık umudumu yitirmiştim.Yazmayacak işte diyordum. Derken geldi. Çıldırdım sevinçten.Derslerin nasıl geçtiğini anlayamadım.Öğleden sonra oturup ilk mektubumu yazdım hemen. Gece on birde yattık.
Biz yattıktan sonra salonda yanan soba tütmüş.Odanın kapısı açık olduğu için duman odayı doldurmuş.Sabah yataktan kalkan yere baygın yığılmış...Bizi hastaneye götürmüşler, oksijen vermişler....vs..Daha sonra yurda getirmişler oradan da okulun revirine.Tekrar hastaneye...Anlayacağın ölümden döndük.İki günü revirde geçirdik.Şimdi yurttayım. Kitap okuyacağım.

0 yorum: