28 Ocak 2008 Pazartesi

ERKEKLERİMİZE KIYMAYIN EFENDİLER

EŞİTLİK ve ÖZGÜRLÜK ...
ERKEKLERİMİZE DE...

Yıllardır bu ülkede erkekler tarafından bizim haklarımız için mücadele verilir.
Kadın hakları...
Kadının özgürlüğü...
Eşitlik...
Dinin gereğini yerine getirme...
Şimdilik de olsa türbanıyla üniversite de salınma...

Hükümetimiz günlerdir bu sorunumuzla ilgileniyor, tüm sorunları bir kenara atarak.
Çok şükür kadınlar, bugünü de gördük. Şimdi görev, mücadele sırası bize geldi. Buradan yöneticilerimize ve kadınlarımıza sesleniyorum, Anayasanın eşitlik ilkesi gereği erkeklerimiz de, şimdilik hiç olmazsa üniversitelerimize ,SARIK ve CÜPPE ile gelebilmeliler... Dini inançları, özgürlükleri gereği .
İki kız annesi olarak bunu tüm içtenliğimle istiyorum. Kızlarım ve kız öğrencilerim adına ısrar ediyorum.
Düşünün ... Erkek öğrenciler kendi inanışına, düşünüşüne uygun kız arkadaş arıyor ya da eş... İşte türbanlı kızlarımız, istediğini seç. Ya kızlarımız... Onlar için bu kolaylığı getirmenin kime ne zararı olacak ki... Bence yararı olacak... Yanılma, aldanma sorunlarını önleyeceğiz. Erkeklerin neci olduğunu nasıl anlayacak bu kızlarımız? Kötü niyetli kişileri, nasıl yaralanmadan şıp diye seçecek... Yine kadınlarımızın işi zorlaştı. Ben de bu erkekler ne iyi diyordum kendi kendime... Bizi bizden çok düşünüyorlar , ama yine yanılmışım...
İnanın yakışmıyor... Türbanlı , şık Emine Hanım; Hayrünisa Hanım ve diğer bakan, milletvekili, bürokrat hanımları... Ve yanlarında inançlarının ne olduğu anlaşılmayan, çağdaş giyimli devlet büyüklerimiz... "Devletin dini olmaz, devlet büyüklerimizin olur... çünkü onlar şahıstır." O zaman türbanlının yanına yakışan bir erkek cüppe ve sarığı düşünülmeli... Cemil İpekçi bu konuda seve seve yardımcı olur sanırım.
Efes'te görmüş, çok yadırgamıştım.Başı türbanlı, pardüsülü bir kadın, pardesönün altına da pantol giymişti. Kavurucu bir sıcak hepimizi buram buram terletiyordu. Kadının yanındaki eşi ise kısa şort ve atlet giymişti... İki şıktan biri arasında kalıp soruyu boş bırakmanın akıllıca olduğuna karar vermiştim. Öğrenciler bilir yanışlar doğruları götürüyor sınavlarda... Yaşam da bir sınav olduğuna göre... Yalnız merak da ediyorum... Başka sınavlarda da çıkabilir karşıma. Bilen yazsın da öğrenelim. Efes'teki adam ya dinsiz, karısı dindar, ya da bu adam dini kendisi için çağa, ortama, mevsim koşullarına, akla göre doğru yorumlayan bencil olduğu için karısını düşünmeyen biri.... Sizce hangisi doğru?
Erkekler kendileri için bir şey istemeyi erkekliklerine yediremedikleri için susuyorlar... Kadınları bu kadar düşündükleri yeter... BİRAZ DA ERKEKLERİ KONUŞALIM. ERKEKLERE KIYMAYIN EFENDİLER. Kadınlar tamam...

HAYDİ ERKEKLER... CESARET.... SIRA SİZDE...

0 yorum: