5 Mayıs 2011 Perşembe

ÇOCUKLARI KORUYACAKLARMIŞ!

Şu haberlere bakar mısınız?

*Yetiştirme yurdunda tecavüz ve kürtaj skandalı
*Ablasının kızına yedi yıl tecavüz etti.
*Tecavüzcü baba tutuklandı.
*Kürtajla bu bebeği alın, yoksa canıma kıyarım.
*Çocuk tacizcisi huyundan vazgeçmedi.
*Karbonmonoksit zehirlenmesi dört can aldı.
*Gaziantep'te anne ve üç çocuğu öldürüldü.
*15 yaşındaki liseli kız anne oldu.
*Ölüm dört aylık bebeği otobüste yakaladı.
*Foseptik çukurunda korkunç ölüm
*Töre mağduru kız ailesine teslim edildi.
*60 kadını kürtaja zorlayan skandal (Sağlık Bakanlığı süresinin geçtiği iddia edilen kızamıkçık aşılarını hamile kadınlara yapmış, doğacak çocuklar sakat olabilirmiş.)
*Dokuz aylık hamile kadın soba kurbanı.
Çalışan çocuklar,taş atan çocuklar, çöp toplayan çocuklar, açlıktan ölen çocuklar, töre kurbanı çocuklar, öğretmen bulamayan çocuklar, emekleri şifrelerle çalınan çocuklar, tarikatlarda-cemaatlarda beyni yıkanan çocuklar, Çocuk Esirgeme Kurumları'nda şiddet gören, tecavüze uğrayan çocuklar, Siirt'te öğretmenler de dahil kamu görevlileri tarafından topluca tecavüze uğrayan çocuklar... Say say bitmez...

Ne yapacaklarmış? Çcukları zararlı yayınlardan korumak için İnternete filtre getireceklermiş! Be hey gafiller! Çocuğuna bilgisayar alabilen aileleri bırakın, onlar kendi sorunlarını kendileri çözsün. Siz asıl diğer kimsesiz çocuklara sahip çıkın. Onları insanca yaşatmanın yollarını arayın.

Yukarıda başlıklarını yazdığım haberlerdeki anne ve çocukların sorunlarına kısaca gözatabilir misiniz? Bunların yaşadıklarının internetle bir ilgisi var mı?

Var, ama bu sizin iddia edeceğiniz türden değil. Bütün bu sorunların duyulmasını sağlıyor internet. Sahipsiz bıraktığınız, sorunlarını çözmek için bir şey yapmadığınız bu çocuklara sahip çıkılması yönünde tepkiler alıyorsunuz, asıl bu mu sizi kısıtlamaya iten? Çirkinlikler duyulmasın, üstü örtülsün, yüzlerce yandaş medya ve TV'lerle halkı uyutalım mı istediğiniz?

Ankara'da ailesiyle birlikte bir lokantada yemek yiyen çocukları, babasının içtiği bir kadeh içkiden, korumaya kalkan, tutanak tutan devlet; çöplükte yiyecek arayan çocukları da aynı titizlikle koruyor mu acaba?

Yoksa bütün bunlar bahane, tüm özgürlükleri kısıtlamak şahane mi görünüyor sizin mahalleden?

Sorunları çözmenin başka yolları olduğu konusunda da biraz çalışma yapmaya ne dersiniz? Siz en kolayını seçiyorsunuz, ya yasaklıyorsunuz; ya da kesiyorsunuz! Onu da yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz?

Acaba Üzmez çocukluğunda internet kullandığı için mi bu duruma düştü? Ya da B.Ç.?

Buyrun okuyun:

"BURSA’da, 14 yaşındaki B.Ç. adlı kıza cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından bozulan 78 yaşındaki Hüseyin Üzmez’in, ikinci kez yargılandığı davada yine aynı cezaya çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Yargıtay sürecini dikkate alarak Üzmez’in tahliyesini kararlaştırdı."

Ödül mü ceza mı siz karar verin...

"Kaş yapayım derken göz çıkartıyorlar!Kamuoyunda ‘hadım’ olarak nitelenen düzenlemeyi yaparken çocukları cinsel yönden istismar edenlerin alacağı ceza miktarını düşürdü.
Hüseyin Üzmez' e ve çocukları taciz edenlere örtülü af geliyor! Kayseri’de kaybolan çocukların katil zanlısının, bu çocuklardan birine tecavüz etmesi üzerine harekete geçen TBMM Adalet Komisyonu, kamuoyunda ‘hadım’ olarak nitelenen düzenlemeyi yaparken çocukları cinsel yönden istismar edenlerin alacağı ceza miktarını düşürdü."
BURADA

Gölge etmesinler yeter! Sansüre Hayırrrr!

16 yorum:

laleninbahcesi dedi ki...

Dilekcim, kendi filtremizi kendimiz seçecekmişiz :))

yeliz dedi ki...

of diyorum! kimse eğitelim demiyor, kimse bu suçlar işlenmesin diye eğitim sistemimizi güçlendirelim, çocuklarımızı bilinçlendirelim demiyor, filtre takacaklarmış. bir de alkışçılar var biliyor musunuz? diyorlar ki, oh iyi oldu çocuk porno sitelerine giriliyordu. bu kadar basitti. söylenecek söz çok da Lale hn ın dediği gibi bak kendimiz seçeceğiz filtremizi ileri demokrasi bu olsa gerek! neyse sustum.
sevgiler

NzN dedi ki...

çoktan seçmeli sansür uygulayarak özgürlüğünüz sizin elinizde istediğinizi seçebilirsiniz diyorlar. ayrıca en açık paket bile olsa, şu anda yasaklı sitelerin hepsini bile açmış ya da açacak olsalar ne yazar. attığımız her adım, bakındığımız her site izlenecek. kayıt altına alınmadığımız bir tek orası kalmıştı. o da oldu!!

beenmaya dedi ki...

internetimiz değil ki sadece günden güne hayatlarımız filtreleniyor farkında değil miyiz?

alizafersapci dedi ki...

Sorunu çok iyi açıkladığınız bu yazınız keşke büyük bir gazete yoluyla daha geniş kitlelere ulaşabilse. Belki o zaman çok işe yarayabilir. Teşekkürler.

novella / विश्व dedi ki...

yerimize karar verenlerin, yerine geçmeyi hedeflemedikçe, değiştirme şansımız var mı her hangi bir şeyi... susup oturuyoruz, skandallar birbirini izliyor, unutuyoruz, kafamıza vurup lokmamızı alıyorlar, Allahtandır diyoruz... günah kabul edilmiş olanlar yasa ile cezaya dönüşüyor, ses çıkartmıyoruz... filtreye de alışırız nasılsa, suyun ısısı iyi geldikçe alışan kurbağa gibi, yanarız ama yandığımızı anlamayız zamanla... istenilen zaten bu değil mi?

Esmir dedi ki...

Dilek Öğretmenim,

Atatürk'ün bizlere emanet ettiği "Güzel Ülkemiz"'in bu gün geldiği nokta nasıl hazin!

Şu topyekun yaşadıklarımızın mantıkla izah edilir bir yanı yok!yani akıl işi değil bunlar!bağnazlıkla, hurafelerle, şeyhlerle, şıhlarla ve biad kültürüne el pençe kayıtsız şartsız uyan!uyutulan!gürühun peşine takılmış giden insan!kardeşlerimizin araladığı yolda!bugün delik deşik olmuş bir manzara içinde "ağlayan Türkiye görüntüsü" var karşımızda!..

4 bir yanı kuşatıldı ve her yerinden yara bere aldı ülkemiz!çürümüş insanlık!..fatura kabarık, hasar büyük!yıkım çok fazla oldu...bilanço böylesine ağır!..

"KAHRAMANLAR!!!" diyen seslere kulak vermeli! Kahramanlar'ın!!! izlediği yoldan gitmeli!..

ve seçimlerde, filtrenin ucundaki fişi bu halk çekmeli!..

♥GÖNÜL ÇELEN♥ dedi ki...

Çocuklarla ilgili bir çok sorun varken internetten başladılar:(Kulaklarını ters tutuyorlar resmen.Yıldırma politikası...İnsanlar daha ne kadar dayanır bilmiyorum.İnsanın bilgisayarı camdan atası geliyor.
Sevgiler:)

aysema dedi ki...

Sevgili Lale,
Utanmasalar, interneti hepten yasaklayacaklar da şimdilik çocukları bahane ediyorlar.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Yeliz,
Eğitimli insan istemiyorlar ki... Koyun gibi arkasına takılsınlar isteniyor. Çocukların, kadınların, erkeklerin hepimizin bin çeşit sorunu var. Bunları çözmek zor, en kolayı duyulmasını önlemek. Özgürlükleri kısıtlamak için internete saldırıyorlar.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili NzN,
Haklısın, amaç her adımımızı izlemek, girdiğimiz her siteyi belirlemek... Bir de sözcükleri yasaklıyorlar utanmadan.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Beenmaya,
Şimdilik nefes almamıza ses çıkarmıyorlar ama...
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili alizafersapçı,
Beni onurlandıran yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ödül gibi geldi inanın.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili novella / विश्व
Pek çok şeye alıştık, ama sanırım bu konuda tepki daha büyük olacak. Tüm internet kullanıcılarını etkileyecek bir yasak uygulanıyor. Umarım geri alırlar, ya da uygulama olanağı bulamazlar.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Esmir,
Gözlerim yaşararak okudum yazdıklarını. Yazık ki her sözcüğü doğru.
Evet seçimde fişleri çekilmeli, yoksa sonrasını düşünmek bile istemiyorum. Hepimiz kahramanca davranmak zorundayız.
Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Gönül Çelen,
Normal koşullarda tek başlarına gelemeyeceklerini anladılar, nereye saldıracaklarını bilmiyorlar. Doğru söyleyenleri susturmak istiyorlar. İnadına konuşmalıyız. Geldikleri gibi gitsinler.
Sevgilerimle...