24 Ocak 2012 Salı

UĞURLAR ÖLMESİN

"Kürt'ü Türk’e
Türk’ü Kürt’e
Ermeni’yi Türk’e
Türk’ü Ermeni’ye
Alevi’yi Sünni’ye
Sünni’yi Alevi’ye
düşman eden,

emperyalizm ve
emperyalizm'in Ortadoğu’daki çıkarlarıdır.

Dün öyleydi
Bugun de öyle..."


Uğur Mumcu

"Bir tabancanın bile izini sürerek, 'Büyük Oyunu' açığa çıkarmaya çabalamış olan Uğur Mumcu'yu öldüren plastik patlayıcının izinin sürülememesi, onun haklılığını göstermektedir. Çünkü komplocuların ideolojisi yoktur. Onların hedefi, egemenliklerini pekiştirmek, kurdukları para soğurma düzeneğini işletmektir. Bir tabancanın kabzasını tutan eli yönlendirenlerin birbiriyle çatışır görünmesi, olaylardan bilgi sahibi olmayan önyargılıları nasıl yanıltıyorsa; plastiğin arkasındakileri de, bölgesel egemenlik kurgularından, büyük komploları örgütleyen odaklardan bağımsız, 'marjinal' terör örgütleri olarak görmek, o denli yanıltıcı olur." (Sivil Örümceğin Ağında-Mustafa Yıldırım)

Oyuna gelmememiz, ülkemiz üzerinde oynanan tuzaklara düşmememiz dileğiyle saygıyla anıyorum.

10 yorum:

Elif'in Terazisi dedi ki...

Saygıyla ve özlemle anıyorum.

Dalgaları Aşmak dedi ki...

"imam kadrosunun yarıdan fazlası ilk okul mezunu. nerede bu imam hatip mezunları? niye açıldı imam hatipler? vatandaş soruyor bana madem imam, hatip olmuyorlar ne yapıyor bu imam hatipliler? avukat oluyorlar, hakim oluyorlar, asker oluyorlar, savcı oluyorlar, kaymakam oluyorlar. bundan on yıllar sonra devletin her kademesinde imam hatip mezunu, ilahiyat mezunu avukatlar, yargıçlar, savcılar, kaymakamlar göreceğiz. bunun için çalışıyorlar."

Bundan 25 yıl öncesinde bugünümüzün tahlilini o kadar net bir bakışla yapmış ki...

Uğur Mumcu'ya saygıyla...

SERDAR ANT dedi ki...

DEMOKRASİ YOLU, KEMALİZM'DEN GEÇER

Devlet bugün de Türk Halkı'nın yaşama savaşına sırtını çevirmiştir. Çünkü partilerin arkasında yabancı sermaye ve toprak ağalığı vardır. Siyasi partiler, değiştirmek istediğimiz bu bozuk düzenin temsilcileridir. Ayrıcalıklı sınıf ve tabakalar, düzenlerini bu partiler aracılığıyla sürdürmektedirler. Bunların oluşturduğu devlet örgütü ise, sadece bu geri düzenin temsilcilerine hizmet etmektedir. Bunun adı demokratik hukuk devleti değildir. Yabancı sermaye ve yerli işbirlikçilerin hizmetindeki bir devlet, antidemokratiktir.

Demokratik devlet, işçinin, köylünün, dar gelirlinin, subayın, bütün ezilen sınıf ve tabakaların devletidir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü demokratik devleti oluşturmanın çaresi, sandıksal yoldan bulunamamıştır. Anayasa'nın demokratik devleti, öyle görünüyor ki, Kemalist yoldan kurulacaktır.

Demokratik ve sosyal hukuk devletine inananlar, Kemalizm'in bayrağı altında toplanmalıdırlar.

Devrim, 9 Haziran 1970

Sabahattin Gencal dedi ki...

Paylaşımınız için teşekkürler.
Usta kalemi saygıyla anarken yeni Uğur Mumcu'ların yetişmesini dilerim.

MEHMET dedi ki...

Bu yıl da saygıyla uğurlar olsun...

zihni dedi ki...

Saygıyla anıyorum!
Ahmet Nesin "komedi" demiş. Ülkemizde yaşanan komedileri kitaplaştıran herhangi bir yazar Aziz Nesin gibi ünlü olmaya aday.

http://ahmetnesin.wordpress.com/2012/01/24/880/

annemineli dedi ki...

Paylaşıma gönülden teşekkür ediyorum..sevgilerrrr...

zeynep dedi ki...

Uğurlar olsun ,
Hüzünlü bulutlar yoldaşın olsun ...
Saygıyla anıyoruz...

oyumben dedi ki...

Sanırım geç kalındı. :(

Servis dedi ki...

Değerli blog yöneticisi makalelerinizi Beton buz olarak çok beğendik. Ekibimiz olarak başarılarınızın devamını dileriz.