22 Mart 2012 Perşembe

ÖLÜM HAK MİRAS HELAL Mİ?

Erbakan rahmetli oldu biliyorsunuz. Şimdi çocukları miras kavgasına tutuştu, bunu da biliyorsunuz. Bazı çevrelerin bu durumdan rahatsız olduğunun da farkındasınız. Kardeşleri uzlaştırıp konunun kapanması için ellerinden geleni yapıyorlar. Haksız da sayılmazlar. Çünkü bu konu zamane zenginlerinin nereden nereye, nasıl geldiklerini gözler önüne seriyor.
Zeynep Erbakan'a teşekkür borçluyuz ulusça. Bilinen gerçeklerin sağlamasını yaptığı için...

Bakın Rıfat Serdaroğlu ne diyor:


"Bugün Türkiye’yi yöneten kadronun tamamını siyasi hayata sokan, onları yetiştiren, siyaset yoluyla geçimlerini temin etmelerine yol veren kişi, Necmettin Erbakan’dır.
Türkiye, günlerdir Erbakan’ın serveti üzerinde yaşanan kavgayı izliyor. Çocukları, babalarının mirası(!) için mahkemelik oldular. Peki, bu servetin kaynağı nedir? 1)Erbakan’ın kendi birikimleri mi,
2)“Bosna-Çeçenistan-Filistin” meselelerinin vitrine konup “Mercimek ve Beşir Darçın” gibilerin,gariban insanların dolandırılmasıyla topladıkları ve adına
“Cihat Parası” denen yardım paraları mı?"

Rıfat Serdaroğlu yazmış. DEVAMI BURADA...

2 yorum:

zihni dedi ki...

"önce ahlak ve maneviyat" sloganı üzerine kurmuşlardı temeli. Yazarın dediği gibi, bu günkü iktidarlar da, bundan önceki anap dönemi kurmayları da aynı slogan üzerinde yürüttüler. Sol gösterip sağ vurmak buna denir.
Diyalektik felsefeyi bu yüzden lanetliyorlar. Ola ki, bu insanlar sorgulamayı öğrenir de "farkındalık" artar. rahmetli alfabedeki "uyuyu uyu yat yat yat uyu" sözünü mizahlaştırıp, yatıp uyumayı seçemenine, uyanık olmayı kendilerine ayırmışlardı. Adım gibi bilirim onların ciğerini. Bu yüzden uzaklaştım ya ordan.

aysema dedi ki...

Sevgili Zihni,
Akıl neden hep dışlanıyor bu çevrelerde belli değil mi?Düşünmesinler, sorgulamasınlar, akıl yürütmesinler,şartlandırmalarla gerçekler başka türlü görünsün isterler. Yandaş basın bu haberle, belli etmek istemeseler de sarsıldı. Zeynep Erbakan turnusul kağıdı işlevi gördü. Ama sanırım yakında mahkemeye verdiği davayı geri çekmek zorunda bırakılır. Olmazsa mahkemede basit miras davası işlemi yaptırırlar.
Uyu uyu yat yat uyuya devam ederiz.
"Rahmetli Alfabe" çok hoştu...