23 Eylül 2008 Salı

AKP'Lİ BÖYLE KONUŞMAZ


"AKP'liler böyle konuşmaz !"

Tarihe geçecek bir söz.

Söyleyen Bülent Arınç. Kime mi söylemiş ? " Geçinemiyoruz, sıkıntılarımız var." diyen AKP'li bir çiftçiye... Yetinmemiş, adamı yalancılıkla suçlamış, azarlamış, bağırmış çağırmış ; bu da yetmemiş salondan kovmuş...

Bakmayın miş'li geçmiş zaman kullanmama, TV'de gözlerimle gördüm, kulaklarımla duydum. Duydum da inanamadım. Meclis Eski Başkanı bu kişi !

Bir AKP'li böyle konuşmaz, diyor.

Peki AKP'liler nasıl konuşur ? Onların eleştiri yapma hakları yok mu ? Allahtan çiftçi annesinden söz etmedi. Bir de "Ananı da al git ! " diyerek anasını da kovduracaktı.

Hani bazı kadın programlarında, işareti alan kadınlar , hep birden alkışlamaya ya da eğleniyormuş gibi yapmaya çalışıyorlar ya acaba AKP'liler de öyle mi diye düşündüm.

Başbakan konuşurken AKP'lileri izledim. Bazısı mutsuz bir ifadeyle izlerken kamerayı görünce zoraki alkışlamaya başlıyordu. Örneğin İstanbul Büyük Şehir Bel. Başk. Topbaş böyle görüntü verenlerden biriydi. Bazısı da sanki maça gelmiş, tuttuğu takımın amigosu coşturmak için konuşuyor, onlar da coştukça coşuyor...

Pek konuşmuyordu AKP'liler, bundan sonra sanırım hiç konuşmayacaklar. Konuşanların başına gelenleri onlar bizden iyi biliyordur.

Sahi AKP'liler ne zaman konuşmaya başlayacak?

Bence Abdüllatif Şener başlamalı öncelikle konuşmaya... Yoksa sadece partiden ayrılmakla sorumluluktan kurtulamayacaktır. Her şey bir gölge gibi arkasından gelecektir...

Benden söylemesi.

AKP'li nasıl konuşur ?


Bu sıra AKP'lilerin bazıları çok sinirli, bence öfkeliyken onlar da hiç konuşmasın. Kaş yapayım derken göz çıkarıyorlar. Seçtikleri sözcüklerle çocuklara kötü örnek oluyorlar.

Rütük başkanı bu konuda görevini yapmalı. Gerçi kendi konuşmalarını da dinledim NTV' de , onda da istenmeyen sözcükler çıktı hoş olmayan. Acaba sinirli politikacılar konuşurken yeni bir işaretle çocukları ekrandan uzaklaştırmak gerekmez mi ? En büyük makamlardakilerin ,en küçük sözcükleri kullanması kötü örnek olmuyor mu ?

Benim de kafam karıştı.Konuşsunlar mı ,sussunlar mı ? Konuşurlarsa nasıl konuşsunlar, ben bilemedim.

Sizce AKP'liler nasıl konuşmalı ?

9 yorum:

Parpali dedi ki...

Ancak açık yüreklilikle doğruları konuşabileceklerse konuşmalılar. Yoksa herşey aynı nakarat zaten. Şu Aydın Doğan-RTE kavgasında RTE'nin konuştuğu salonda bulunanların tavırlarına dikkat etmiştim ben de. Yüz ifadeleri gerçekten durumun vehametini anlatmaya yetiyordu. Nasıl bir sevinç vardı yüzlerinde.
Aslında haberleri görmek duymak istemiyorum bile. Öyle çok şey var ki. RTE'nin İstanbul'da katılacağı iftar için yolun kapatılmasına ilişkin konuşmaları var mesela. Ve bu sözleri kayıtsız şartsız alkışlayanlar. Tahammül edemiyorum, aklım almıyor...

Adsız dedi ki...

Birey olmakla Kul olmak arasindaki fark. Cemaatten olmakla birey olmak arasindaki fark. Ahh ahhh. ne zamana kadar???

aysema dedi ki...

Sevgili Parpali,

Aslında kavga ne Aydın Doğan-RTE, ne de Kılıçdaroğlu-Fırat kavgası... Olayı gözden kaçırmak için kişiler arası kavga görüntüsüne indirgemeye çalışıyorlar.

Buradaki olay dindarların dini duygularından yararlanarak onları dolandırma, bir anlamda Allah'la aldatmaktır. Hem bu yeni de değil. Geçmişe baktığımızda buna benzer pek çok olayları var.

Şimdiki, Alman mahkemelerinin verdiği kararla inkar edilemez bir durum ortaya çıkınca öfkelendiler.Şaşırdılar, bocaladılar...

Alkışlayanlar da oradan nemalananlar... Olan aklı başında, bilinçli yurttaşlara oluyor.
Gerçekten dayanma gücümüzü çok zorluyorlar...

Sevgiler...

aysema dedi ki...

Sevgili İsimsiz,

Evet, çözüm kul mu yurttaş mı olacağız sorunu... Sürü halinde yaşayıp kul köle olanların sayısı azalana kadar bu böyle gidecek.

Bir de tarikat, cemaat ilşkileri var. Oysa Atatürk 1925 yılında bu tehlikeyi görmüş, tekke ve zaviyeleri kapatmıştı.Neden uygulanmaz ki yasalar ?

Galeni dedi ki...

Yarın saat 14:30 itibariyle göreceğiz akp lilerin nasıl konuşacağını. Kılıçdaroğlu - Fırat kapışması var Uğur Dündar hakemliğinde yarın. Merakla bekliyorum...

aysema dedi ki...

Sevgili Galeni,

Ben de merakla bekliyorum.

Ancak gerçekleşir mi bilmiyorum.

Almanya'da " Yüzyılın en büyük soygununu Türkler yapmış." deniyor mahkemede, yine TC. Başbakanının suçlu bulunan kişiyle birlikte çekilen resmi 4,5 dakika mahkemede gösteriliyor, hiç seslerini çıkarmıyorlar. Biz utandık, çok üzüldük bu durumdan. Onlarda ses yok.

Şimdi iki milletvekili tartışınca bu doğru değil diye konuşmaya başladı AKP'liler.Engellemezlerse ilginç bir tartışma olacak...

Adsız dedi ki...

"Hak Hak diye diye halkı soydular"

aysema dedi ki...

Ne güzel anlatıyor durumu değil mi ?
Teşekkürler...

Adsız dedi ki...

Başbakan konuşanları uyardı: "Söz ola kese başı!" dedi AKP Milletvekillerine. Susun diyor, yoksa başınız gider... Nasıl konuşsunlar artık!
Ferman padişahın...