1 Eylül 2008 Pazartesi

TATİL BİTİYOR


Tatildeyim ve sabahın köründe uyandım.

Dün konuklarım vardı. Koştur koştur koştur... Öncesi hazırlıklar, sonrası izzet ikram ve daha sonrası aklama paklama yorulmuşum; erkenden uyudum.

Erken yatınca da erken kalkılıyor doğal olarak...

Bu sıralar hem internete bağlanma sorunları yaşıyorum hem de yaşamaktan yazmaya zaman ayıramıyorum. Tatil bitse de dinlensek!

Şaka maka tatilin son haftasına girdik. Eylül hüzün ayı... Dönüş, bitiş, tükeniş... On bir ay hayalini kuruyorsunuz, geçmek bilmiyor; sonra o bir ay bir gün gibi bitiveriyor...

Tatil bitiyor ve benim emekli olarak yeni yaşantım ancak şimdi başlıyor. Yaz tatili hep vardı. Bakalım kış tatiline alışabilecek miyim ?

Dönüş hazırlıklarına başladım ucundan kıyısından. Hava da yavaş yavaş sonbaharın belirtilerine başladı gibi. Dün gece şimşek çaktı, gök gürledi, ama yağmur yağmadı... Sabah açar sanıyorum. Bu hafta denizle daha sık ve daha yakın olmak istiyorum. Eylülde hiç kalmamıştık. Bakalım bir haftalık eylül tatili nasıl oluyormuş.

Komşular bayrama kadar kalacaklarını söylüyorlar. Eşim emekli olunca biz de kalırız. Şimdilik yolun ucu görünüyor...

Okullar açılıyor ve ben artık okula gitmeyeceğim... Tatil bitti, bundan sonra hep tatil başlıyor. İyi mi kötü mü bilemiyorum. Yaşayıp göreceğiz...

Her şey herkesin gönlünce olsun...

2 yorum:

kelime dedi ki...

Mecburen erken kalkıp, normal zamanlarda beraber olmayı tercih etmediğimiz insanlarla görüşmek için
işe gitmek kölelik. İstediğimiz kadar sevdiğimiz iş olsun.
O nedenle bence emekliliğin keyfini çıkarın. Siz nasılsa emekli oldum diye oturacak insanlardan değilsiniz. Bana öyle geliyor ki asıl çalışma hayatınız yeni başlıyor.
Üretken yazılarınızı bekliyoruz.

aysema dedi ki...

Sevgili Kelime,
Yorumların bendeki yazma isteğini kamçılıyor. Gidince yoğunlaşacağım yazmaya...

Gerçekten burada çok yoğun yaşıyoruz. Yirmi dört saatin abartısız on beş saati birileriyle, bir şeyler paylaşmakla geçiyor ve bu beni mutlu ediyor.

Dönüş yakın. O zaman daha çok zamanım olacak.

Teşekkürler,sevgiler...