22 Temmuz 2009 Çarşamba

TERÖRÜ NE BİTİRİR?

"Öcalanla masaya oturmak çözüm mü?"

"Ankara işte bu konuyu tartışıyor!"


Başlık da, tırnak içindeki cümleler de bana ait değil. Biraz önce Haber Türk TV'de gördüm, gözlerime inanamadım!

Bu ne ya? Öcalan kim ki? Ne yapmış ki? Kim, ne hakla buna casaret edebiliyor? Bu ülkede binlerce Mehmetçik bu günler için mi şehit oldu? Olmaya da devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu durumda göstermeye ne hakları var? Masaya oturmak?!

"Öcalanla masaya oturmak çözüm mü? " Utanç cümlesi bu! Bu cümleyi ekranlarına yazanları kınıyorum. Yazdıranları kınıyorum.

Kimse yanılmasın. Bunların Kürt yurttaşlarımıza bir yararı yok. Türk yurttaşlarımıza da... Varsa yoksa kendi çıkarları. Çıkarları için her şeyi kullanıyorlar...

Bunlar Kürt'ten yana değil, Kürtçü'den yana . Bilerek ya da bilmeyerek bölücülere hizmet ediliyor. Tıpkı dinciler gibi...

"Çok güzel şeyler olacak!" dedikleri neydi ki?

8 yorum:

Prima Rima dedi ki...

Öğretmenim haberleri izlemiyorum, ama sayenizde bu tip haberleri öğreniyorum iyiki yazıyor ve kendi yorumunuzu katıyorsunuz.Ben malesef tıkanıp kalıyor bu gibi konularda aklımdan geçenleri yazıya dökemiyorum...
Terörü ner durdurur?
Kimi islam diyor kimi ticaret diyor kimi ekonomi diyor.
Birlik durdurur diyeceğim ama çokmu klişe olacak sizce?

aysema dedi ki...

Sevgili Prima Rima,

Ben de aynı şeyi söylüyorum. Birlik durdurur. Yurdunu, ulusunu seven insanların birliği pek çok sorunu çözecektir.

Ama son yıllarda "Böl ve Yönet" diyenlerin sözü dinleniyor. Sorunları çözme çabasından çok kaşıyıp kanatarak nemalanmak isteyenler durmadan çalışıyor. Sadece bu konuda değil, her konuda yapılıyor bu. Bölünmüş Türkiye haritaları elden ele dolaştırılıyor.

Ben de izlemek istemiyorum haberleri. Çok acıtıyor, çok.

İnsanlarımız çok daha güzel şeyleri hak ediyor.Bıraksalar bu mümkün, ama...

Sevgilerimle...

sünter dedi ki...

Ben yine kadinlar diyecegim.Yani anneler.Kürt-Türk bütün anneler birlesse, yeter artik dese, Özellikle kürtler, Amerikanin yada Avrupanin aslinda umurlarinda bile olmadiklarini bir anlasa.
Amerika Apoyu sadece kendisine koz olsun diye yakalattigini anlasa.
Avrupanin da Kürtleri kendi cikarlari icin kullandiklarini görse, (cünkü o topraklara egemen olmalari lazim)
82-83 yillariydi sanirim.
Almanya ulusal televizyonunda bir program yayinlandi:
Firatin suyuyla ilgili. O suyun sadece Türkiyenin tekelinde birakilmasinin ne kadar tehlikeli oldugunu 20 yil sonra büyük kavgalar cikabilecegini (Adamlar feci akilli ya! )Türkiyenin bu suyu daima tehdit amacli kullanabilecegini(Özalin bir demecine dayanarak)Iste bunun önlenmesinin cok önemli oldunu uzun uzun yayinladilar.
Bu sebebten dolayi asla bizim ülkemizde terör filan bitmez. DTP nin son zamanlardaki cikislari bosuna degil.Öcalan dan yeni bir Mandela cikarcaklarini tahmin ediyorum.
Sevgiler

ramazan dedi ki...

sünter olayı özetlemiş.aynen katılıyorum.

aysema dedi ki...

Sevgili Sünter,
AHH ! Bir anlasalar bunu sorun kalmayacak.

Anlayamıyorlar, anlamamaları için ne gerekiyorsa yapılıyor.Eğitimleri engelleniyor, haberler kendi medyalarından(çok sayıda) istedikleri gibi servis yapılıyor, beyinler yıkanıyor.

Takip etmeye çalışan bizler bile pek çok şeyi bilmiyoruz. Hangi anlaşmalar yapıldı, ne sözler verildi bilinmiyor.

Su konusu çok önemli. Geleceğin savaşları bu yüzden çıkacak. Planlar buna göre yapılıyor. Petrol, değerli madenler iştahları kabartıyor.

Ben onlara kızmıyorum ki. Onlar ulusal çıkarlarını düşünüyor uzun soluklu planlarla...

Ya biz ne yapıyoruz? Kime, niçin hizmet ettiğimizi bir bilsek...

Acılara tutunarak yaşamak istemiyoruz. Kendi yağımızla kavruluruz bıraksalar... Eskiden olduğu gibi kardeş kardeş...

Sevgilerimle...

aysema dedi ki...

Sevgili Ramazan,

Çok haklısın, Sünter özetlemiş durumu. Teşekkürler...

Çınar dedi ki...

Türkiye bir sürece girdi ne yazık ki. Bu süreçte Kürtler de kullanılıyor Türkler de. Üstelik te dışardan, içerdekiler maşa olarak kullanılmak suretiyle.
Tıpkı Sünter gibi düşünüyorum bu ülkede, çok içim acıyarak söylüyorum, terör bitmez. Biter de, bitmez. Yüreğinde vatan aşkı olan, kendi ve çevresinin menfeatlerinden önce ülkem diyen birinin çıkması lazım. Göğsünü tüm dünyaya gererek" BÖLDÜRMEM VATANIMI" DİYECEK BİRİ OLMASI LAZIM.
Bu şartlarda da bu mümkün görünmüyor.'gak' diyenin ümüğüne yapişılıyor.
Yanlışlıkları gören bir avuç aydınınsa sesini duyuracak bir tv ya da gazete kalmadı sayılır. Kalanlar da her fırsatta engelleniyor bir şekilde.

Medya, her yapılanı ülke yaranınaymış gibi süsleyip püsleyip pompalıyor millete. Bilen biliyor doğrusunu da nasıl duyuracak sesini onu bilmiyor.

Bu durumda korkarım Bölücübaşıyla da görüşülür. Daha başka tavizlerde verilir.Bu da ülkede terörü daha çok azdırır çünkü verdikçe sonu gelmeyecek başka başka istekler gelecektir arkadan.

Sevgiler.

aysema dedi ki...

Sevgili Çınar,

Tümüne katılıyorum.

Bir de tüm bu konular tartışılırken yapay konular, sahte belgeler atılıyor ortalığa. Halkın gerçek sorunları da gizlenmiş oluyor.

Aydınlar sahte belgelerle, kim olduğu bilinmeyen gizli tanık ifadeleriyle iki yıldır içerde tutuluyor. Cahiller kumanya çıkınlarıyla, türbanla, dinle uyutuluyor, susturuluyor.

Bu gemi batarsa kendileri de batacak haberleri yok...

Başbakan herkes istediğini söylemekte serbest derken kendi milletvekillerine gözdağı veriyor. Bizden farklı konuşursanız, aykırı bir söz ederseniz: "Söz ola kestire başı!" diyiveriyor. Baş kesmekten söz ediyor...

Off ki offf!