28 Ekim 2009 Çarşamba

SERDAR TURGUT'U KINIYORUM.

Serdar Turgut'u kınıyorum. Rojin'i sonuna kadar destekliyorum.

Ayıp ayıp, size bu şekilde konuşma hakkını kim veriyor? Eleştiri başka şey, hakaret başka... İşte Rojin'e hakaret içeren o yazısı:

Terörist Olmadığıma Pişmanım

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Şimdi bir yazan çıkıp da Serdar Turgut'un anasını, bacısını, ailesindeki tüm bayanları dağa kaldırıp onları ya da onlardan birisini seks kölesi yapsam, dese bu fikir hürriyeti mi olur? Bence ahlaksızlığın, soysuzluğun daniskası olur. Cümlemde kullandığım Serdar Turgut ismi yerine kendi adınızı ve soy adınızı yazarsanız, yani empati yaparsanız tepkiniz daha gerçekçi olur. Çünkü hakaretin ateşini duyumsarsınız. Rojin Kürt olmasaydı, açılımın sembollerinden biri haline gelmeseydi bu silik kişilikli yazan, böyle yazmazdı. Yazar olarak adını pek duyuramadı; çareyi şaklabanlıkta arıyor. Yazıklar olsun ona ve onun gibi bölücü yazarlara!

aysema dedi ki...

Hiç kimsenin, hiç kimseye böyle konuşma hakkı olamaz...

Yazılarını okumamıştım, bir iki yazısını okudum bu haberlerden sonra. Ve çirkinlik fışkırıyordu okuduklarımda.Ancak bu şekilde gündeme gelebiliyor bu adamlar.

Geçen gün de Haber Türk TV'de Nazlı Ilıcak, Nihal Bengisu,bu cıvık cıvık konuşuyordu denk gelip biraz dinlemiştim iğrenerek...

Erkekliğinden başka gücü olmayanlar(o da şüpheli), kadınlar üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Ancak onlara kızıp kızına-karısına hakaret etme hakkımız da olmamalı değil mi? Böyle bir adamın kızı- karısı olmak yeterince utandırıcı bir durum olsa gerek...

Yarum için teşekkür ederim.

mr_lonely dedi ki...

Ne kadar terbiyesiz bir yazı ya. Dağdan birisi gelse bu adamı öldürse hakkıdır derim yani. Hem de isim verip birisine hakaret etmek gücünü nereden aldın sen.
Açılım, saçılım adı her ne haltsa desteklemiyorum, gelen teröristlerin serbest bırakılmasını desteklemiyorum, liboşların, sahte sosyalistlerin savunduklarını desteklemiyorum, ama böyle bir zihniyeti de desteklemiyorum. Dağdan inenler bıraksın silahını, adam akıllı yargılansın cezası neyse çeksin. Herkesin yaşam hakkı vardır.
Kürt halkının sorunları vardır ama kesinlikle PKK'nın dayattığı türde bir sorun değil. Eğitim ve işşizlik sorunları.

aysema dedi ki...

Sevgili mr_lonely,

Çok haklısın. Açılımı desteklememek başka şey. Kürtçülere kızmak, terör örgütünü lanetlemek başkadır. Ama en temel insan haklarına saldırı hem de en ilkel türünden yapılması utanılacak bir durumdur.

Sorun dağda ya da şehirde yaşama sorunu değildir ki. Dağ köylerinde yaşayıp insanlığını yaşatanlar varken, şehrin göbeğinde ilkel güdülerinin peşinde böyle kişiler de var ne yazık ki... Bu da terörün bir başka şeklidir. Hem de en adi çeşidinden...

Biz Yurtta Barış Dünyada Barış diyoruz Ata'mız gibi. Barışı da gerçek anlamında istiyoruz. Atatürk milliyetçisiyiz. Kimsenin ırkı, dili, dini, cinsi ayrımcılık nedeni olmamalı diyoroz. Bunu yapanları da şiddetle kınıyoruz. Bölücülere, gericilere öfkeliyiz.

Laik demokratik çağdaş hukuk devletinde yaşamak istiyoruz. Hepsi bu...

Sevgiler...

Şeniz dedi ki...

Serdar Turgut resmen Orhan Pamuk'un yolundan gitti. Tıpkı, Sezen aksu, Ajda Pekkan gibi. Eee dönem ne dönemi. Reklam reklam reklam...

aysema dedi ki...

Sevgili Şeniz,

Keşke sadece reklam amaçlı olsaydı! Bu terbiyesizlik...

Zeugma dedi ki...

Kınamak bu adam için yapılabilecek en hafif şey kalır..
ayrıca oradan tribünlere oynamak Çok kolay..
Nasıl mı?
Henüz bir şey kaybetmiş değil..
Dağa çıkıp terörist olmak için hala vakti var. Bu hayalini tez zamanda gerçekleştirse ya!!!

Asıl amacının rating kazanmak olduğunu düşünüyorum ayrıca..
Sevgiler..

aysema dedi ki...

Okunmuyordum onu, bu olaydan sonra bakalım ne yazıyormuş diye başka yazılarına da baktım. Onlarda da çok fazla çirkinlik yapmış.

Reytingle bir süre okunur. Ya sonra?

Hak ettiği cezayı almalı bence de...