18 Aralık 2010 Cumartesi

YAKIŞTI MI BAŞKAN?

Ali Bektaş Zonguldak'ın Kozlu Beldesinin AKP'li Belediye Başkanı. Türkiye Taşkömürü Kurumunun "yeşil alan" yapması için bağışladığı alanı amacı dışında kullandığı için mahkemeye verilmiş. Bu nedenle çok kızmış, açmış ağzını yummuş gözünü... Televizyonlarda da izlemişsinizdir belki. Görüntüler çok itici, üstelik sekreterlere açıkça küfrediyor. Kınıyorum kendisini...

Bu beyefendi gezmedik parti bırakmadı. Hangi partiye yanaştıysa diğerlerini kötüledi. Önce CHP, sonra DSP, daha sonra Sarıgül'ün peşine takıldı. Ve seçimlerde muradına erdi. O, AKP'de yer buldu, seçildi. Şimdilerde diğerlerini kötülüyor. Yani kimin atına biniyorsa onun düdüğünü çalıyor. Haberi Hürriyet gazetesinden aldım. Okuyun siz karar verin. Hepinize iyi pazarlar...


"ZONGULDAK’ın Kozlu Belde Belediye Başkanı Ak Partili Ali Bektaş, düzenlediği basın toplantısında bürokrasiden şikayet etti. Türkiye’de bürokrasi demokrasisi olduğunu, memleketi bürokrat takımlarının yönettiğini iddia eden Bektaş, “Bir genel müdür milletvekiline, ‘Ya ne var milletvekili’ diye konuşuyor. Veya sekreteri ağzında sakız, ‘Genel müdürümüz şimdi müsait değil.’ Ağzının ortasına bir tane geçireceksin. Ben 10 bin kişinin oyuyla gelmişim. O, belki sırf o....dan sekreter olmuş oraya” dedi."

Haberin devamını BUradan okuyabilirsiniz.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Ortaya bi çıksa bu zatı muhterem.

Halkın arasına katılamayışları işte
bundan..

İyi pazarlar , Ali

aysema dedi ki...

AKPliler halkın arasına katılamıyorlar, katılanlar da koruma ordusuyla geziyorlar. Ancak mikrofonlar karşısında yalancı pehlivanlık yapıyorlar artık.

Yeşil alan olarak ayrılmış bir yer. Ama yasa masa tanımıyorlar.

Her türlü yolsuzluklarına, yasa tanımazlıklarına alıştık.
Şimdi de çalışan, emeğiyle geçinen bir sekretere küfür edecek noktaya geldiler. Adam bir de yumruğu yapıştıracaksın, diyor utanmadan.
Ve bunlar halkı yöneteceğini sanıyor. Dertleri rant elde etmek...
Normal aynaya bakabilseler gerçek yüzlerinden kendileri bile utanacaklar...
Yorum için teşekkürler...

cemo dedi ki...

Böyle başbakanın böyle belediye başkanı olur ancak :)))

aysema dedi ki...

Sevgili Cemo,

Başka zaman olsa yer yerinden oynardı, ama gündem çok yoğun. Adam emeğiyle çalışan sekreterlere "o.. yaparak o göreve geliyorlar" diyor, kimseden ses çıkmıyor. Kendilerinin yaptıklarına ne ad vereceğiz? Daha aşağı yerlerdeler ama arsız arsız dolaşıyorlar. Ar damarları çatlamış.
Sevgilerimle...