17 Eylül 2009 Perşembe

GARİPLER ve GARİPOĞLU

Çocuk, babasına üzüldüğü için, teslim olmuş!

Teslim olmadan canı sucuk çekmiş! Yazık çok acıdık! İyi ki avukatı ısmarlamış da aç aç sorgulanmaya gitmemiş! Bu kadar zamandır, ne yer ne içer bu çocuk, dedik mi hiç?

Saklı yaşamak kolay mı? Siz kaç gün dayanabilirsiniz ki?
Hem üzgün, hem de aç!

Babasına çok üzülmüş, onun için teslim olmaya karar vermiş çocukcağız! Daha ne istiyorsunuz? Fesatlık yapmayın, pazarlık mazarlık olmamıştır hiç...

Yakalanmadan önceki yayınları izlemediniz mi? Daha ilk günden iyi çocuk olduğunu, pek çok dil bildiğini anlatmadılar mı bize? Evet, iyi çocuk bu! Babasına da üzülmüş zaten...

İstemeden olmuş her şey, bir anda! Babasına üzülmüş!

Miş miş de miş miş; muş muş da muş muş!..

Ya diğer babaya?

Diğer babayı ne yapacağız?

Eeee.... baba var baba var, babadan babaya fark var!

Ünlü Babalar,
Ünsüz Babalar...

Ünlü babalar üzülmesin yeter ki; ünsüz babaların ne yaşadığından kime ne?

Lime lime doğranmış, başı kesilmiş, bir kız var orta yerde! "Var" yanlış oldu, artık yok yok yok... yaşamıyor, yok artık! Kimseye yanıt veremez, babası da ünsüz!

O zaman vurun abalıya! Hakkında her türlü karalamayı özgürce yapabilirsiniz. Boy boy resimlerini yayınlayabilirsiniz! Bütün bunlardan payınıza düşen kazancı yanınıza kar sayabilirsiniz!

Adli Tıpta kanları bile karıştırabilirsiniz! Raporları hazırlarken yanlışlıklar yapabilirsiniz!

Posbıyıklarından korktuklarımıza: " Kızını dövmeyen, dizini döver!" anlamına gelecek seyler de söyletebilirsiniz. Kızların dışarda işi ne, anlayışını tetiklersiniz. Beyni hurafelerle dolmuş, örümceklenmiş kafaların sayısını çoğaltabilirsiniz. Siz de yok olun emi!..

"GELİP TESLİM OLAN SANIĞI" Yakalamış gibi, kameraların karşısına geçenler,

GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMADIĞI İÇİN, "Sel"de ölenleri nerdeyse suçluymuş gibi gösterenler,

"BEDELİ NE OLURSA OLSUN!" diyerek ulusun geleceğiyle ilgili kararları, tüm uyarılara rağmen, tek başına uygulamaya kalkanlar oldukça...

BU ÜLKEDE DAHA ÇOK ANALAR-BABALAR AĞLAYACAK DEMEKTİR.

6 yorum:

Parpali dedi ki...

Bir açıklanabilse her şey, neler çıkacak kimbilir altından ama...

Adsız dedi ki...

vahŞi batı buradan daha medeniymiş...

Angel dedi ki...

Cem garipoğlu hapishanedeyken "adaletten nasıl kaçılır" diye bir kitap yazsın bence. Sanırım bu gidişle sivri dilli blog yazarlarına mahkeme kararı yollanmaya başlarsa elimizde yararlı bi kaynak olur ;)

kamikaze dedi ki...

Ellerinize sağlık Aysema öğretmenim,adaleti geciktiridler.şimdi de hoppp diye yakaldık diorlar.Allah bilir ne kadr ceza alacak.

UykusuZ dedi ki...

çok güzel bir yazı öğretmenim.
En tiksindiğim ne oldu biliyormusunuz,
o güdük Vali, ağzından sular damlarcasına,sırıtarak ve keyifle mikrofona konuşuyordu büyük biş iş becermenin gururuyla, 3 gün önce sel sularında ölen garipleri çoktan unutmuştu.
Habercinin "efendim Gariboglu oraya nasıl gelmiş mobese kameralarına baktınız mı" sorusuna afallayan Çapkın , " ha evet ona da bakılacak" diyordu.
Bütün bunlar olurken ben ise şunu düşünüyordum "birkaç zamandır şu blog alemindeyim, ne zeki, kültürlü, yazmasını konuşmasını bilen insanlar var , e o zaman ben neden bu zontalar tarafından yönetiliyorum?"

Zeugma dedi ki...

Susurluk Skandalı'nı çoktan gerilerde bıraktı bence..
Akıl alacak gibi değil..

Ne kadar çok ''satılmış'' varmış bu ülkede :(