1 Ağustos 2008 Cuma

KURAN KURSLARI DENETLENİYOR MU?


Konya Taşkent'te Bir vakfa ait ( Bağcılar Boğaziçi Kız Talebe Yurdu ) Kuran kursu yapıldığı söylenen üç katlı bina çöktü.

Bu sabah saat dört sıralarında bir patlama olduğu söyleniyor haberlerde. Küçük kız çocukları çıkarılıyor TV görüntülerinden izliyorum.

Şu anda on kişinin öldüğü 23 kişinin yaralı olduğu söyleniyor. Enkaz altında da öğrenciler var. Bunlar ilk bilgiler, değişecek. Korkarım daha kötü haberler de alacağız...

Bina yerleşim biriminin dışında, yatılı kız öğrenci yurdu. Elli, elli beş çocuk kalıyormuş burada. Gözlerden uzak!

Daha kaç yerde böyle özel vakıflara ait yatılı öğrenci kursu var?
O kurslar denetleniyor mu? Başka neler öğretiliyor o vakıf yurtlarında.Gizli dinlemeler bunlar için de yapılıyor mu? Bazılarında irtica failiyetleri yapılıyor mu? Görevliler kim? İşinin ehli mi ? Yoksa yemekleri bu çocuklar mı yapıyor? Tüp patladı deniyor.

Bu kurslar izinli mi izinsiz mi ? Giderlerini kim karşılıyor ?

Konya'da Hizbullah evleri ne kadar çoktu. Hatırlıyor musunuz?
O evlerin bodrumlarından üzerlerine beton dökülmüş kaç ceset çıkmıştı ?

Lütfen bu vakıf yurtları da denetlensin... Gözler önünde , herşeyleri bilinen insanları takipe ayırdığımız dikkatimizi biraz da gizli kapaklı işler yapanlara çevirmek gerekmez mi?

Ve bir başka olay... Kaçak göçmenler ! Ta Afrika'dan, Pakistan'dan tırlar dolusu sınırı geçiyor, İstanbul'a geliyor!
On dört kişi ölüyor. Ölenler Büyük Çekmece'ye bırakılıyor, yetkililerin haberi olmuyor ! Onlar göz önünde olanları izledikleri için bunların da farkına varamıyor?

İstanbul'da Güngören'de on dakika arayla patlamalar oluyor. Bombalar konuluyor! Masum insanlarımız, yavrularımız ölüyor! Bizim yetkililerimiz ondan sonra farkına varıyor.

Neden, neden ? Bütün bunların sorumluları kim? Daha kaç felaket yaşayacak bu ulus? Felaketleri başa geldikten sonra bizimle birlikte öğreneceklerse görevlilere ne gerek var? Görevini yapmayanlardan hesap soruluyor mu?

Artık biraz da ulusun gerçek sorunlarıyla ilgilenseniz ! Meslek Odalarını araştırmaya, incelemeye gösterdiğiniz titizliği vakıflara da gösteseniz yeter . Kim bilir nelerle karşılaşacaksınız ?

Artık boş yere canımız yanmasın ! Mazlum insanlar ölmesin !

"Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..."

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Hayret, gördünüz mü ? Kadından sorumlu Bakan Nimet Çubukçu da Konya'ya gitmiş. Türbanlı küçük kızlarımıza acımış herhalde. Biz de türban mı taksak ilgisine mazhar olmak için.

Laikliğin karşıtlığının merkezi olan hükümetin bakanları da orada. Kaçak kursta laiklik karşıtı bir durum olup olmadığını denetleyecekler! Sorumlularının hakkında da iyi bir şeyler düşünürler artık. "Durmak yok, yola devam."

Mühtülük yurdun yanındaymış, ama müftünün orada ne yapıldığından haberi yok !

Milli Eğitim şube müdürlüğü izin vermiş 2000 yılında. Ancak 35 kişilik erkek öğrenci yurdu diye. İki yılda bir denetimleri de yapıyorlarmış! Belgeleri dosyalarda var , diyor şube müdürü. Ama yapılan denetimlerde kapısında asılan "kız" öğrenci yurdu tabelasını görememişler. Galiba "KIZ" sözcüğüne bakmak apteslerini bozar diye bakamamışlardır ! Ama içerdeki kız öğrencileri de görememişler mi ki dersiniz?
Vah benim güzel ülkem. Daha neler görüp neler yaşayacağız ?

Aklıma nedense Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez geldi? O ne yapıyor hapishanede? Kadınlara kızmakta haklı mıymış!?
İnsanı günaha sokuyorlar , şeytan kadınları eve kapatacaksın ki istediğini rahatça yapabilesin. Onların sesi kesilmedikçe, beyni yıkanmadıkça , köleleştirilmedikçe "erkeklere" rahat huzur yok bu dünyada !
Siz de böyle mi düşünüyorsunuz ?
O zaman vurun ATATÜRK'E , ATATÜRKÇÜLERE...

Kadını da erkeği de kölelikten o kurtardı... Ne kadar uğraşsalar da bunu değiştiremiyorlar, değiştiremeyecekler!

Atatürk Aydınlığı beynimizi aydınlatmaya devam edecek...

aysema dedi ki...

Sevgili İsimsiz,

Ben de aynı şekilde düşünüyorun.
Elinize, yüreğinize, aydınlık beyninize sağlık.

gaykedi dedi ki...

Fethullah Gülen katillere müm’in, ölen çocuklara sadaka "demiş".


“Hayır, boşa gitmedi kurbanlarınız,

Milletimiz için sadaka oldu o güzel evlatlarınız.

Sabır ve rıza göstermeniz neticesinde,

Mahşerde ellerinizden tutacak, kurban verdiğiniz çocuklarınız!”

Adsız dedi ki...

Fetullah Gülen'e de bu yakışır ancak. Kandır kandırabildiğin kadar. Eline de biraz para tutuştur. Neden hemen koştular oraya sanıyorsunuz ? Sus payı vermek için ! Onlar da sustular! Kurban verdikleri çocuklarının kendilerini nasıl karşılayacağını nereden biliyormuş bu zat ? Kendini peygamber yerine mi koyuyor.
Bu dünyada cehennemi tatmış zaten bu insanlar, çünkü sizin elinize düşmüşler bir kez. Yazık, çok yazık bu ülkeye de bu insanlara da...

aysema dedi ki...

Gaykedi, Hoşgeldin.

İnsanları kandırmanın yolu ne yazık ki bu ülkede din kisvesi altında geliyor.Dini kullanarak uyuşturuyorlar. Başka nasıl insan yavrusunun bu koşullarda yaşamasına ve ölmesine katlanabilir ki...

İsimsiz, doğru söylüyorsun. Yoksullaştırıp üç-beş kuruşa muhtaç ediyorlar.

Yorumlarınız için teşekkürler...